mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Niebezpieczne w przebudowie

Niebezpieczne w przebudowie

GDDKiA podpisała kolejne umowy na przebudowę niebezpiecznych skrzyżowań w Łagiwnikach (woj. dolnośląskie) Jaworznie (woj. opolskie). Łaczna kwota podpisanych umów to 4,2 mln zł.

Niebezpieczne w przebudowie

Umowa na przebudowę skrzyżowania i sygnalizacji świetlnej w Łagiewnikach, w ciągu drogi krajowej nr 8 zawarta została z firmami: ZABERD S.A. i Przedsiębiorstwem Drogowym ZIAJKA.

Skrzyżowanie w Łagiewnikach tworzą drogi krajowe nr 8 i nr 39 oraz droga wojewódzka nr 384. Położne jest ono w centralnej części miejscowości Łagiewniki, w bezpośredniej bliskości zwartej zabudowy i charakteryzuje się zwiększonym poziomem wypadkowości.

W ramach planowanej inwestycji przewidziano wyposażenie skrzyżowań w sygnalizację świetlną, skorygowanie geometrii wlotu drogi krajowej nr 39 oraz skanalizowanie prawoskrętu z drogi krajowej nr 8 w drogę wojewódzką. Przewidziano również przebudowę drogi krajowej numer 8. 

Kwota brutto umowy  wynosi 1,7 mln zł brutto. z czego 61 % dofinansowane zostanie przez Unię Europejską w ramach Sektorowego P{programu Operacyjnego Transport.

Kolejny kontrak podpisany z konsorcjum firm  MEGA BRUK Usługi w Zakresie Budownictwa Drogowego Jacek Sztolcman i "DROGBUD" Podkarpacki Holding Budowy Dróg dotyczy przebudowy skrzyżowania w miejscowości Jaworzno w ciągu drogi krajowej nr 43.

Skrzyżowanie zlokalizowane jest w miejscowości Jaworzno, w północno-wschodniej części województwa opolskiego. Położone jest ono na rozwidleniu dróg krajowych utworzonym przez drogi nr 42 i nr 43. Przed wlotem drogi krajowej nr 43 do skrzyżowania znajduje się długa prosta, sprzyjająca rozwijaniu dużych prędkości. Prosta po obu stronach jezdni posiada źle utrzymane pobocza gruntowe o szerokości 0,5 m. Ukształtowanie drogi nie jest jednolite. Kierujący pojazdem może zostać zaskoczony nagłą zmianą przebiegu trasy, gdyż oznakowanie ostrego łuku jest skąpe i słabo widoczne.

W ramach inwestycji przewidziano m.in. przebudowę istniejącego skrzyżowania na małe rondo (o średnicy zewnętrznej 32 m) oraz przebudowę wlotów krzyżujących się dróg.

Wartość umowy wynosi 2,5 mln złotych brutto, z czego 61 % dofinansowane zostanie przez Unię Europejską w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.

Jest to jedno z zadań wchodzące w skład projektu przebudowy 25 niebezpiecznych skrzyżowań w całej Polsce. Koszt realizacji całego projektu wynosi 71 mln złotych.

Przeczytaj także:

Kolejne kontrakty na skrzyżowania (2006-04-11)

Most na Ślęży nie straci dotacji (2006-04-05)

Wsparcie dla zachodniej obwodnicy Szczecina (2006-02-17)


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.