mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Niedługo do A2 bezpieczniej i wygodniej

Niedługo do A2 bezpieczniej i wygodniej

Trwają roboty przygotowawcze związane z rozbudową drogi nr 703 na ponad 12-kilometrowym odcinku pomiędzy Poddębicami a węzłem autostradowym Wartkowice w woj. łódzkim. Planowany termin zakończenia inwestycji to II połowa 2012 roku. Koszt robót to ok. 50 mln zł.

Niedługo do A2 bezpieczniej i wygodniej
Inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich jest realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj", a wykonawcą jest konsorcjum firm, którego Liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Poddębicach S.A.

Zakres robót na odcinku Poddębice - Wartkowice obejmuje dostosowanie drogi wojewódzkiej Nr 703 do parametrów technicznych i użytkowych odpowiadającym klasie G (droga główna) poprzez poszerzenie jezdni do 7,0 m i wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni lub wzmocnienie istniejącej.

Warto przypomnieć również, że dobiega końca przebudowa innego odcinka drogi: węzeł Wartkowice - Łęczyca, o łącznej długości 10,81 km. Drogowcy do tej pory wzmocnili i poszerzyli jezdnię do 7 m  oraz wbudowali warstwy bitumiczne: wiążącą i ścieralną. Wykonano także kanalizację deszczową, chodniki i zatoki autobusowe. Trwają jeszcze prace związane  ze zjazdami do posesji i peronami przy zatokach autobusowych. Roboty na tym odcinku drogi, które prowadzi Skanska S.A., potrwają do końca lipca tego roku, a ich koszt szacowany na ok. 25,5 mln zł.

Oprócz zmodernizowanej drogi, na trasie z Wartkowic do Łęczycy powstanie również nowy most w Jankowie na rzece Zian. Wartość tego zadania to ok. 10,2 mln zł.

Droga wojewódzka nr 703 stanowi ważny element w sieci dróg regionu łódzkiego. Modernizowane odcinki tej trasy stanowią bowiem połączenie z węzłem autostradowym Wartkowice oraz drogami krajowymi nr 1 i 72, a tym samym rozprowadzają transport w głąb województwa.  Oprócz tych funkcji droga łączy również ze sobą miasta powiatowe regionu: Poddębice, Łęczycę i Łowicz.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic