mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa Młodzianowska w Radomiu

Nowa Młodzianowska w Radomiu

Dziewięć firm i konsorcjów wystartowało w przetargu na budową nowego przedłużenia ulicy Młodzianowskiej oraz węzła drogowego nad linią kolejową numer 8. Oferty złożyli wykonawcy między innymi z Warszawy, Krakowa, Kielc i Łodzi.

Nowa Młodzianowska w Radomiu
Najtańszą ofertę - na kwotę ponad 66,5 mln złotych - zaproponowało konsorcjum dwóch firm: Przedsiębiorstwa Inżynieryjnego IMB Podbeskidzie ze Skoczowa oraz Kieleckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Kielc. Najwięcej za wykonanie zamówienia zażądał Strabag z Pruszkowa - ponad 80,7 mln zł. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu na sfinansowanie tego zamówienia zamierza przeznaczyć 60 milionów złotych.

- W ramach tej inwestycji planujemy przebudowę ulicy Młodzianowskiej od Gdyńskiej do torów kolejowych, budowę obiektu mostowego nad linią kolejową numer 8, a za skrzyżowaniem za torami - budowę nowej jezdni Młodzianowskiej aż do ulicy Cisowej (na wschód od starej jezdni), przebudowę istniejącego odcinka Młodzianowskiej od Cisowej do Armii Ludowej oraz budowę nowego przedłużenia Młodzianowskiej od Armii Ludowej do Godowskiej - informuje MZDiK w Radomiu.

Poprowadzona częściowo nowym śladem Młodzianowska ułatwi komunikację mieszkańcom południowych dzielnic Radomia. Jadący z tej części miasta do centrum muszą obecnie przebijać się przez rondo Dmowskiego, które jest bardzo obciążone. Nowa ulica Młodzianowska będzie drogą należącą do podstawowego układu komunikacyjnego miasta. Przejazd po niej będzie szybki, bezkolizyjny oraz bezpieczny dla pieszych. Właśnie dlatego zaplanowaliśmy nowe skrzyżowanie z ulicą Jana Pawła II, powstaną tam szerokie rozjazdy z wydzielonymi prawoskrętami. Młodzianowska będzie przecinała obwodnicę południową, skrzyżowanie to będzie bezkolizyjne. Obwodnica zostanie poprowadzona górą, a na poziomie zero będzie rondo (ten obiekt mostowy powstał już w ramach budowy obwodnicy).

Bardzo ważną częścią tej inwestycji będzie budowa nowego obiektu mostowego nad torami kolejowymi. Ten wiadukt wraz z całym węzłem drogowym nie tylko umożliwi nam skomunikowanie ścisłego centrum miasta z obwodnicą południową, ale także w przyszłości połączy nowy ślad ulicy Młodzianowskiej z projektowanym obecnie pierwszym etapem trasy N-S. Przy okazji wiaduktu powstanie również nowa jezdnia wzdłuż torów kolejowych, między Młodzianowską a Żakowicką. Droga ta w kolejnych latach stanie się częścią radomskiej trasy N-S.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak...

Polskie drogi 2015-02-17

Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Polskie drogi 2015-02-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando