mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa Spokojna w Tarnowie

Nowa Spokojna w Tarnowie

Kierowcy moga korzystac już z nowo wybudowanej jezdni ulicy Spokojnej w Tarnowie. Główne roboty na dobudowanej jezdni  zostały zakończone, teraz czas na gruntowny remont starej części ulicy.

Nowa Spokojna w Tarnowie
Rozbudowa ulicy Spokojnej jest realizowana przez Skanska. Zleceniodawcą inwestycji o wartości 7,1 mln zł netto (8,8 mln zł brutto) jest Urząd Miasta Tarnowa. - Miasto zamierza kontynuować rozbudowę ulicy w kierunku Klikowskiej. Projekt, prace projektowe potrwają do połowy przyszłego roku – mówi dyrektor Centrum Rozwoju Miasta Krzysztof Madej.

Prace budowlane, które wykonuje Skanska, polegają na rozbudowie ulicy Spokojnej o drugą jezdnię oraz na remoncie starej jezdni.

– Pierwszą część inwestycji, czyli wybudowanie nowej jezdni Spokojnej, już wykonaliśmy – mówi Michał Pudlewski, Kierownik Budowy, Skanska.

Rozbudowany przez Skanska fragment ulicy Spokojnej to odcinek od ul. Nowodąbrowskiej do ul. Krzyskiej. – W ramach inwestycji obok istniejącej drogi wybudowaliśmy drugą jezdnię. Teraz stara jezdnia zostanie rozebrana i gruntownie przebudowana, tak aby po obu stronach ulicy kierowcy poruszali się w komfortowych warunkach na drodze dwupasmowej z nową nawierzchnią – tłumaczy Witold Miśtak, Menadżer Projektu, Skanska.

Po zakończeniu rozbudowy ulica Spokojna będzie miała dwie jezdnie o szerokości min. 7 m każda, z rozgraniczającą je wyspą dzielącą. Powstaną także nowe chodniki, ścieżka rowerowa i zatoka autobusowa.

Inwestycja na ul. Spokojnej obejmuje także rozbudowę skrzyżowania z ul. Nowodąbrowską oraz dostosowanie wlotów skrzyżowania ul. Krzyskiej z ul. Spokojną do nowego przekroju poszerzonej drogi.
Rozbudowa skrzyżowania ul. Spokojnej z ul. Nowodąbrowską ma na celu poprawę płynności ruchu i bezpieczeństwa w tym miejscu. Zmieni się sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu, tak aby przejazd przez skrzyżowanie był sprawny i bezpieczny.

Jednocześnie z pracami na ulicy Spokojnej Skanska będzie prowadziła rozbudowę równoległej do niej ulicy Kmiecika. Wartość prac, które potrwają do końca listopada tego roku, to prawie 0,4 mln zł netto (0,46 mln zł brutto). – Rozbudowę ulicy Kmiecika wykonujemy na zlecenie Urzędu Miasta Tarnowa, a roboty drogowe rozpoczniemy tutaj w sierpniu – mówi Michał Pudlewski.

Zakres prac, który Skanska wykona na Kmiecika, polega na rozbudowie prawie 300 m ulicy wraz ze zjazdami, budową kanalizacji opadowej oraz sieci oświetlenia ulicznego
Tematy w artykule: malopolskie

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando