mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa droga do lotniska w Radomiu

Nowa droga do lotniska w Radomiu

Nowa droga dojazdowa do Portu Lotniczego Radom powstanie jeszcze w czasie tegorocznych wakacji. Przyda się w pierwszej kolejności podczas sierpniowych pokazów Air Show, a następnie (po jej docelowej rozbudowie o następne miejsca parkingowe) będzie obsługiwała powstający obecnie terminal lotniskowy. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg na jej budowę.

Nowa droga do lotniska w Radomiu
Dokumentacja projektowa, przewiduje pełną obsługę komunikacyjną portu lotniczego. Od strony ulicy Lubelskiej powstanie kilkusetmetrowa droga dojazdowa do terminalu. - Planujemy ją zbudować niemal naprzeciw wlotu ulicy Porannej. Przed terminalem zostały zaplanowane miejsca postojowe, zatoki dla autobusów i dla taksówek. Docelowo planujemy przedłużenie do lotniskowych obiektów tras autobusów komunikacji miejskiej dwóch linii - 5 i 14 - informuje MZDiK w Radomiu.Prace potrwają do końca sierpnia.


Pod koniec stycznia radni zdecydowali o przeznaczeniu półtora miliona złotych na budowę drogi dojazdowej do portu lotniczego. Fundusze zostały przesunięte z puli zarezerwowanej wcześniej na przebudowę ulicy Mieszka I.

Całkowity koszt inwestycji drogowej na Sadkowie szacowany jest na 6-7 milionów złotych. - W 2013 roku zrealizujemy prace do wysokości posiadanych funduszy - wybudujemy mianowicie tylko część projektowanych miejsc postojowych - zaznacza MZDiK.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji drogowych

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji...

Polskie drogi 2015-01-23

Poznań: Przebudowa węzła Kaponiera z dofinansowaniem

Poznań: Przebudowa węzła Kaponiera z...

Polskie drogi 2014-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.