mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa droga do lotniska w Radomiu

Nowa droga do lotniska w Radomiu

Nowa droga dojazdowa do Portu Lotniczego Radom powstanie jeszcze w czasie tegorocznych wakacji. Przyda się w pierwszej kolejności podczas sierpniowych pokazów Air Show, a następnie (po jej docelowej rozbudowie o następne miejsca parkingowe) będzie obsługiwała powstający obecnie terminal lotniskowy. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg na jej budowę.

Nowa droga do lotniska w Radomiu
Dokumentacja projektowa, przewiduje pełną obsługę komunikacyjną portu lotniczego. Od strony ulicy Lubelskiej powstanie kilkusetmetrowa droga dojazdowa do terminalu. - Planujemy ją zbudować niemal naprzeciw wlotu ulicy Porannej. Przed terminalem zostały zaplanowane miejsca postojowe, zatoki dla autobusów i dla taksówek. Docelowo planujemy przedłużenie do lotniskowych obiektów tras autobusów komunikacji miejskiej dwóch linii - 5 i 14 - informuje MZDiK w Radomiu.Prace potrwają do końca sierpnia.


Pod koniec stycznia radni zdecydowali o przeznaczeniu półtora miliona złotych na budowę drogi dojazdowej do portu lotniczego. Fundusze zostały przesunięte z puli zarezerwowanej wcześniej na przebudowę ulicy Mieszka I.

Całkowity koszt inwestycji drogowej na Sadkowie szacowany jest na 6-7 milionów złotych. - W 2013 roku zrealizujemy prace do wysokości posiadanych funduszy - wybudujemy mianowicie tylko część projektowanych miejsc postojowych - zaznacza MZDiK.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana rok przed terminem

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana...

Polskie drogi 2014-12-16

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak...

Polskie drogi 2015-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.