mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa droga i most w Skierniewicach

Nowa droga i most w Skierniewicach

Coraz bardziej zaawansowane są prace przy budowie nowej drogi, która połączy dwa brzegi rzeki Łupi w Skierniewicach. Do końca października br. za 9,9 mln złotych powstanie nowa droga i most. W tej chwili zakończyły się prace przy budowie skrzyżowania od strony ul. Łowickiej

Nowa droga i most w Skierniewicach
W ramach prac wykonano kanalizację deszczową, sieć energetyczną i wodociągową oraz nową konstrukcję jezdni w ul. Łowickiej i Armii Krajowej. W obrębie skrzyżowania powstały także chodniki. Przebudowano również skrzyżowanie od strony ul. Waryńskiego.

Intensywne prace trwają przy moście na którym wykonawca zakończył kolejny element prac jakim było ułożenie belek prefabrykowanych „T”. Do tej pory wybudowano fundamenty konstrukcji, zabetonowano podpory i filary mostu, wykonano 40 pali fundamentowych oraz wykonano badanie ich nośności. Obecnie trwa proces szalowania i zbrojenia płyty mostu. Na to zadanie miasto pozyskało 2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Dotacja pozwoli pokryć blisko 50 % kosztów budowy mostu, którego całkowity koszt to ok. 4,8 mln zł.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana rok przed terminem

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana...

Polskie drogi 2014-12-16

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji drogowych

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji...

Polskie drogi 2015-01-23

Komentuj:

~Lucjan 2013-09-01

To jest na zdjęciu zupełnie inna ulica w Skierniewicach a z tym zakończeniem prac to kłamstwo. Przestaję was czytać bo co raz częściej zamieszczacie "głupoty" niesprawdzone.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.