mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa droga krajowa w Świnoujściu

Nowa droga krajowa w Świnoujściu

GDDKiA nadała numer nowej drodze krajowej w Świnoujściu. Ulice Pomorska, Karsiborska, Nowokarsiborska i Grunwaldzka, jako droga krajowa, o łącznej długości 14 kilometrów, otrzymały numer 93. Zmiana statusu (z powiatowych na krajowe) tras łączących Świnoujście z morzem oraz biegnących przez Wolin ma pozwolić na pozyskanie funduszy z UE.

Zmiana statusu drogi jest jednym z warunków koniecznych, by inwestycja stałego połączenia pomiędzy wyspami Wolin i Uznam otrzymała wsparcie ze środków centralnych. W ciągu drogi krajowej nr 93 powstanie tunel drogowy. Budowa tunelu pod rzeką Świną łączącego Świnoujście z siecią dróg w krajuma być realizowana w ciągu najbliższych 6-7 lat. W tegorocznym budżecie państwa zagwarantowano 2 miliony złotych na studium wykonalności tunelu. Ponad 117 milionów euro pochodzić ma z programu Infrastruktura i Środowisko, realizowanego w latach 2007 – 2013.


Przeczytaj także:

300 mln zł dla portów Szczecin i Świnoujście (2007-01-03)

 

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Żubr 2007-03-15

Stałe połączenie konstrukcyjne wysp Wolin i Uznam jest konieczne ze względów społecznych ekonomicznych i politycznych. Czy to będzie tunel czy most (niezależnie od konstrukcji), w tym przypadku jest nie istotne. Obawiam się tylko, aby studium wykonalności nie dotyczyło wyłącznie tunelu. Bo jeżeli sie okażę, że nie można go, z różnych względów realizować, na tym dobre chęci sie zakończą. Dlatego uważam za konieczne szersze potraktowanie sprawy i opracowanie wariantowego studium stałej przeprawy międzybrzegowej. (tunel, most).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.