mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa jakość DK nr 10 od Szczecina do granicy

Nowa jakość DK nr 10 od Szczecina do granicy

Zakończyły się prace przy przebudowie układu drogowego na terenie dawnego przejścia granicznego w Lubieszynie w zachodniopomorskim.

Nowa jakość DK nr 10 od Szczecina do granicy
Roboty rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku, objęły budowę dużego ronda w miejscu skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku miejscowości Dobieszczyn, oraz dwujezdniowego odcinka DK nr 10 położonego na południe od budynków dawnego terminalu granicznego. Dzięki przebudowie powstał dużo czytelniejszy układ drogowy i poprawił się komfort jazdy. Realizacja zadania kosztowała około 7,5 miliona złotych.

To nie jedyne zmiany na tym odcinku „dziesiątki”. Trwa remont całego odcinka od Lubieszyna do granicy Szczecina. Droga na długości 7,6 kilometra otrzymuje nową warstwę ścieralną. Zgodnie z kontraktem prace powinny zakończyć się do końca listopada tego roku. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na tym odcinku, w tym przede wszystkim z ruchem wahadłowym. W najbliższych dniach wykonawca rozpocznie roboty bitumiczne w Mierzynie, które będą prowadzone w godzinach nocnych, gdy ruch pojazdów jest dużo mniejszy.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~wapniak1 2012-10-26

do Romek, nie masz racji pisząc, że to droga dla Niemców. Lawinowo rośnie liczba mieszkańców gmin Dobra i Kołbaskowo. ..a wymiana nawierzchni, czy to coś niezwykłego?!

~romek 2012-10-24

DK10 bardzo oczekiwana na Pomorzu Zachodnim.Ten odcinek robiony jak to u nas na podstawie lobbingu wielkich marketów które ulokowały sie na obrzezach miasta w dzielnicy Gumience.Droga ta przy umiarkowanym ruchu w kierunku granicy słuzy głownie niemieckim turystą którzy odwiedzaja wspomniane markety z napchanymi porfelami.Podobnie buduje sie autostrade A6 modernizujac ją od strony granicy 23 km jako droge dojazdowa do miasta od strony przejscia granicznego w Kołbaskowie.Widac jak na dłoni lobbing wielkich sieci zachodu za łaczeniem Szczecina tylko dla celów marketingowych.Budowa S10 po dojsciu trasy za Stargarad Szczecinski staneła .Wg info ze stron GDDKiA w Szczecinie aktualnie projektuje sie korytarz drogowy w ramach tkz STEŚ Perspektywa budowy połaczenia drogowego w ramach tej trasy przez Bydgoszcz Torun do Warszawy jest chyba jeszcze oległa.Podobnie jak A6 która nie moze dotrzec nawet do wezła w Rzęśnicy .Koncepcja budowy tej drogi w kierunku Gdańska po starym śladzie Berlinki to w obecnym czasie kolejne trudne do wykonania zamierzenie jakze bojażliwie patrza na nie decydenci .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.