mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa nawierzchnia na DK 79

Nowa nawierzchnia na DK 79

Oddano do użytku zmodernizowany odcinek drogi krajowej nr 79 w Nowym Korczynie. Jest to jeden z dziewięciu fragmentów dróg krajowych w województwie świętokrzyskim, które uzyskały w ubiegłym roku nową nawierzchnię. Remont kosztował 2,5 mln zł.

Nowa nawierzchnia na DK 79
W grudniu ubiegłego roku otwarto dla ruchu wyremontowany odcinek drogi krajowej nr 79 w Nowym Korczynie. W uroczystości uczestniczyli Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, senator Grzegorz Banaś oraz wójt gminy Nowy Korczyn Wiktor Kwas.

Na blisko półtorakilometrowym odcinku drogi krajowej nr 79 położona została nowa nawierzchnia. Po obu stronach jezdni wykonano także chodniki o długości około 1 km. Droga zyskała nowe oznakowanie pionowe i poziome. Uporządkowano również kanalizację. Cały remont kosztował 2,5 mln zł.

W 2008 roku na terenie zarządzanym przez kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyremontowanych zostało w sumie dziewięć odcinków dróg o łącznej długości 53 km. Nową nawierzchnię zyskały odcinki: Kielce – Radlin, Bałtówka – Annopol i Mniów – Ćmińsk drogi krajowej nr 74 Sulejów – Kielce – Kraśnik, odcinki Łoniów – Gaj Osiecki – Osiek, Wólka Tarłowska - Karsy i przejście przez Nowy Korczyn w ciągu drogi krajowej nr 79 Warszawa – Sandomierz – Kraków i odcinek Piaski – Borki drogi krajowej nr 78 Jędrzejów – Chmielnik. Wybudowane zostało również rondo w Łoniowie na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 9 i 79. Rozpoczęto także zaplanowany na dwa lata remont drogi krajowej nr 42 w Końskich. Kielecki oddział GDDKiA otrzymał na te remonty 75 mln zł ze specjalnej puli pieniędzy na odnowy nawierzchni.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

~astrolog 2009-01-07

Powinni wyremontowac droge 42 z Konskich do Skarzyska - jest w fatalnym stanie. A najbardziej - obudzcie sie wladze wojewodztwa! - droge wojewodzka z Konskich do Zarnowa. To po prostu ruina nie droga - zwl. w Modliszewicach - masakra!. Woj. Lodzkie swoj odcinek wyremontowalo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.