mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa nawierzchnia na DW550

Nowa nawierzchnia na DW550

Jedną z kilkudziesięciu realizowanych w tym roku inwestycji w województwie kujawsko-pomorskim jest modernizacja drogi wojewódzkiej nr 550 Unisław – Chełmno. Niedawno nową nawierzchnię otrzymały chełmińskie ulice znajdujących się w ciągu tej drogi.

Nowa nawierzchnia na  DW550
Trwają prace związane z modernizacją i rozbudową dróg administrowanych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Jedną z realizowanych w tym roku inwestycji jest remont drogi wojewódzkiej nr 550 Unisław - Chełmno. Odnowiono już nawierzchnię chełmińskiej Alei 3 Maja, a niedawno zakończyły się prace na ulicach Wodnej i Styczniowej, które także znajdują się w ciągu drogi wojewódzkiej.

W sumie na modernizację drogi wojewódzkiej nr 550 wydano blisko 1,8 mln zł. Modernizacja chełmińskich ulic objęła wyrównanie, utwardzenie i izolację podbudowy jezdni oraz przygotowanie jej odwodnienia. Wylano nową nawierzchnię oraz położono chodniki i zjazdy z kostki brukowej. Skrzyżowanie ulic Alei 3 Maja i ulicy Wodnej przebudowano, zgodnie z unijnym standardem, na nowoczesne rondo.

Remont tego odcinka drogi, który jest najważniejszym węzłem komunikacyjnym Chełmna, jest szczególnie ważny dla usprawnienia ruchu i poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta i podróżnych. W kolejnych latach planowana jest kontynuacja remontu drogi w granicach administracyjnych Chełmna.
 
W ramach tegorocznych inwestycji drogowych utrwalono także nawierzchnię jezdni na  kilkunastu kilometrach z Brzozowa do Bruków Kokocka. Prace te uszczelniły spękaną jezdnię, zapobiegając erozji i poprawiając tym samym bezpieczeństwo jazdy.

Odnowy dróg to jednak zaledwie część realizowanych przed samorząd województwa robót, związanych z inwestowaniem w infrastrukturę drogową. W rekordowym pod względem inwestycji 2008 roku przewidziano kilkanaście przedsięwzięć związanych z rozbudową sieci drogowej. Łączne wydatki na inwestycje drogowe w bieżącym roku to ponad 132,7 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Łukasz 2009-07-19

Jadąc w piątek drogą DW550 od strony Unisławia na świeżo "remontowanej" nawierzchni dostosowywując się do znaku ograniczenia (chcąc nie chcąc... inaczej się nie da no chyba, że ktoś chce uszkodzić auto) z naprzeciwka pędził duży dostawczy samochód, który mijając mnie sypnął mi na szybę wspaniałe drobinki asfaltu powodując tym pęknięcie przedniej szyby.Wezwałem policję, zabrano mi dowód rejestracyjny. Okazało się iż wykonawca czy zarządca tej drogi nie pofatygował się nawet o umieszczenie znaku ostrzegawczego od strony Kokocka. Do policji żadnego żalu nie mam... gdyż sam wezwałem w celu poświadczenia uszkodzenia. Ciekawi mnie... czy w ogóle odzyskam pieniądze lub... czy właściciel drogi poda mi swój numer polisy abym mógł naprawić szkodę.

~romek 2008-11-05

Panowie droga między Ślesinem na krajowej 10 a łacznikiem z drogą do Gorzenia stanowi relikt dróg z lat 30 .Asfalt położono w latach 70 na stary bruk którym Hrabina Potulicka pdrózowała do majatku w Slesinie.Od tamtych lat nic się tutaj nie zmieniło nie licząc nowego mostu nad kanałem bydgoskim zbudowanego w latach 62-67 na starym rozebranym moscie drewnianym którego w 45 roku testowali Rosjanie T34 z wiadomym rezultatem.Załoga została wydobyta z czołgiem w 1rok po wojnie.Drogaz Gorzenia do Nakła i dalej do Szubina jest częsciowo wyremontowana szczególnie odcinek koło miejscowości Kobielina i dalej do Szubina .Polecamy to szanownej uwadze drogowców.

~romek 2008-11-05

Droga łączaca Ślesin DK10 z Gorzeniem jest w bardzo zły stanie.Latami nie remontowana .podłoze w wielu miejscach z sladami osunięć bardzo waska na jedną furmankę jak za czasów Hrabiny Potulickiej.Dalej droga z Bydgoszczy do Nakła przez Gorzeń tez wymaga remontu.Natomiast droga z Nakła przez Samoklęski Duze do Szubina jest po remoncie kapitalnym ale droga ta przebiega w poblizu waznej posiadłosci ziemskiej gościa z pierwszych stron gazet.Przypomina to trochę czasy Prezydenta Moscickiego do którego w latach 30 zbudowano pierwszą nitkę asfaltową w Polsce

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.