mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa obwodnica Końskich

Nowa obwodnica Końskich

W Końskich (województwo świętokrzyskie) oddano do ruchu nową, ponad 4 km obwodnicę. W sumie przebudowano także blisko 16 kilometrów drogi wojewódzkiej nr 728.

Nowa obwodnica Końskich

Przebudowa objęła odcinek od Sielpi przez Gatniki, Wincentów i Brody aż do skrzyżowania z drogą krajową nr 42 w Końskich. Droga ta stanowi alternatywę dla drogi numer 7.  Inwestycja pochłonęła 132 mln.

W ramach inwestycji wybudowano także  ciąg pieszo – rowerowy łączący Sielpię z Końskimi oraz wykonano zabezpieczenia wynikające ze spełnienia standardów i wymagań przepisów ochrony środowiska - wybudowano ekrany akustyczne i przepusty pod koroną drogi z półkami dla płazów.

Obwodnica Końskich wyprowadza ruch z zabytkowego centrum miasta. Trasa składa się z odcinka dwujezdniowego o długości 1,836 km i jednojezdniowego o długości 2, 414 km. W ciągu obwodnicy powstały dwa ronda - na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 42 i na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 746. Wybudowano również wiadukt pięcioprzęsłowy nad linią kolejową i nowy most na rzece Czystej, gdzie obwodnica kończy swój przebieg i łączy się z drogą wojewódzką nr 728.
 
Inwestycja zrealizowana została dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 – 2013, pozyskane środki to 82 322 250,00 zł.


Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Polskie drogi 2016-06-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.