mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa obwodnica Końskich

Nowa obwodnica Końskich

W Końskich (województwo świętokrzyskie) oddano do ruchu nową, ponad 4 km obwodnicę. W sumie przebudowano także blisko 16 kilometrów drogi wojewódzkiej nr 728.

Nowa obwodnica Końskich

Przebudowa objęła odcinek od Sielpi przez Gatniki, Wincentów i Brody aż do skrzyżowania z drogą krajową nr 42 w Końskich. Droga ta stanowi alternatywę dla drogi numer 7.  Inwestycja pochłonęła 132 mln.

W ramach inwestycji wybudowano także  ciąg pieszo – rowerowy łączący Sielpię z Końskimi oraz wykonano zabezpieczenia wynikające ze spełnienia standardów i wymagań przepisów ochrony środowiska - wybudowano ekrany akustyczne i przepusty pod koroną drogi z półkami dla płazów.

Obwodnica Końskich wyprowadza ruch z zabytkowego centrum miasta. Trasa składa się z odcinka dwujezdniowego o długości 1,836 km i jednojezdniowego o długości 2, 414 km. W ciągu obwodnicy powstały dwa ronda - na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 42 i na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 746. Wybudowano również wiadukt pięcioprzęsłowy nad linią kolejową i nowy most na rzece Czystej, gdzie obwodnica kończy swój przebieg i łączy się z drogą wojewódzką nr 728.
 
Inwestycja zrealizowana została dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 – 2013, pozyskane środki to 82 322 250,00 zł.


Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.