mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa obwodnica Międzyzdrojów

Nowa obwodnica Międzyzdrojów

Lada dzień ruszą prace budowlane przy nowej obwodnicy Międzyzdrojów w ciągu drogi ekspresowej S3. Obwodnica ma być gotowa do 30 listopada 2007r. i ma kosztować 67 mln zł.

Nowa obwodnica Międzyzdrojów

Wykonawcą inwestycji jest firma Hermann Kirchner Polska. Obwodnica będzie miała 11 m szerokości , pasy ruchu po 3,5 m i pasy awaryjne po 2 m. Długość 3 kilometry , z których 300 m mostu prowadzącego ponad strumieniem Stary Zdrój przy jeziorze Wicko Małe. Reszta przebiegać będzie głównie po nowych nasypach.

Dodatkowe utrudnienia związane są z ochroną środowiska. Droga przebiegać będzie przez Woliński Park Narodowy. Z tego też powodu prace ziemne będą wstrzymane od 1 marca do czerwca, ze względu na okres lęgowy ptactwa.

Inwestycja ma duże znaczenie. Odcinek drogi nr 3 przed Międzyzdrojami należy do najniebezpieczniejszych na tej trasie.
 

Przeczytaj także:

S3 - autostradą? (2006-10-31)

Darłowo odciążone (2006-09-20)


Podobne wiadomości:

S3 - autostradą?

S3 - autostradą?

Polskie drogi 2006-10-31

Komentuj:

~okos 2006-11-16

Co ten "żąd" Zzczął robić? Bo jako0ś nie doczytałem ;-))) Otworzył nie swój odcinek A2 (budowę rozpoczynał Marek Belka), nie może wydać pozwolenia na budowę odcinka ze Strykowa do W-wy. A co do A1 to rzeczywiście wieeelkie zasługi. Nie unieważnił przetargu rozstrzygnietego za poprzedniej władzy, choć min. Polaczek to zapowiadał. Ale na szczęście może puknął sie w głowę. A jakie plany na następne lata? Wielkie ZERO.

~oks 2006-11-14

to twoj "żąd" i mam nadzieje ze zarowno on jak i analfabetyzm odejdzie razem z nim w niepamiec :)

~oks 2006-11-12

I tak dobrze że cos robia bo bo jak pamiętam to za ządów SLD i odłamku PO to nic nierobili. Ten żąd chociaż A1 zaczał budować. Pis ta trzymać !!!

~popek 2006-11-12

jak mozna robic obwodnice czegos..... co jak sie jedzie 3 to i tak omija :]

~Osskaa 2006-11-10

Banda, tepych idiotow!! Niemcy 70 lat temu zaczeli budowe autostrady do swinoujscia, a my w XXIw bawimy sie w waskie drozki! Wstyd i skandal, nawet jak mamy okazje to wszystko nowe od razu robimy przestarzale!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.