mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa obwodnica Międzyzdrojów

Nowa obwodnica Międzyzdrojów

Lada dzień ruszą prace budowlane przy nowej obwodnicy Międzyzdrojów w ciągu drogi ekspresowej S3. Obwodnica ma być gotowa do 30 listopada 2007r. i ma kosztować 67 mln zł.

Nowa obwodnica Międzyzdrojów

Wykonawcą inwestycji jest firma Hermann Kirchner Polska. Obwodnica będzie miała 11 m szerokości , pasy ruchu po 3,5 m i pasy awaryjne po 2 m. Długość 3 kilometry , z których 300 m mostu prowadzącego ponad strumieniem Stary Zdrój przy jeziorze Wicko Małe. Reszta przebiegać będzie głównie po nowych nasypach.

Dodatkowe utrudnienia związane są z ochroną środowiska. Droga przebiegać będzie przez Woliński Park Narodowy. Z tego też powodu prace ziemne będą wstrzymane od 1 marca do czerwca, ze względu na okres lęgowy ptactwa.

Inwestycja ma duże znaczenie. Odcinek drogi nr 3 przed Międzyzdrojami należy do najniebezpieczniejszych na tej trasie.
 

Przeczytaj także:

S3 - autostradą? (2006-10-31)

Darłowo odciążone (2006-09-20)


Podobne wiadomości:

S3 - autostradą?

S3 - autostradą?

Polskie drogi 2006-10-31

Komentuj:

~okos 2006-11-16

Co ten "żąd" Zzczął robić? Bo jako0ś nie doczytałem ;-))) Otworzył nie swój odcinek A2 (budowę rozpoczynał Marek Belka), nie może wydać pozwolenia na budowę odcinka ze Strykowa do W-wy. A co do A1 to rzeczywiście wieeelkie zasługi. Nie unieważnił przetargu rozstrzygnietego za poprzedniej władzy, choć min. Polaczek to zapowiadał. Ale na szczęście może puknął sie w głowę. A jakie plany na następne lata? Wielkie ZERO.

~oks 2006-11-14

to twoj "żąd" i mam nadzieje ze zarowno on jak i analfabetyzm odejdzie razem z nim w niepamiec :)

~oks 2006-11-12

I tak dobrze że cos robia bo bo jak pamiętam to za ządów SLD i odłamku PO to nic nierobili. Ten żąd chociaż A1 zaczał budować. Pis ta trzymać !!!

~popek 2006-11-12

jak mozna robic obwodnice czegos..... co jak sie jedzie 3 to i tak omija :]

~Osskaa 2006-11-10

Banda, tepych idiotow!! Niemcy 70 lat temu zaczeli budowe autostrady do swinoujscia, a my w XXIw bawimy sie w waskie drozki! Wstyd i skandal, nawet jak mamy okazje to wszystko nowe od razu robimy przestarzale!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic