mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nową obwodnicą w Dobczycach

Nową obwodnicą w Dobczycach

Za 56,5 mln zł w Dobczycach wybudowano nową obwodnicę miasta. To jedna z najważniejszych wojewódzkich inwestycji drogowych realizowanych na terenie powiatu. W efekcie powstał imponujący most o długości ponad 180 m oraz estakada dojazdowa.

Nową obwodnicą w Dobczycach
Nowa obwodnica ma zdecydowanie odciążyć centrum miasta. To właśnie przez rynek w Dobczycach przebiega główny ruch tranzytowy. Jest on szczególnie szkodliwy nie tylko dla mieszkańców i turystów, ale także dla obiektów zabytkowych znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie rynku. Obwodnica będzie także dobrą alternatywą dla "zakopianki". Ma także poprawić komunikację z miejscową strefą przemysłową.

Inwestycja kosztowała ponad 56 mln zł, z czego ponad 48 mln zł dołożył Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Ponad 100 tys. zł stanowiła także dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Jja i mój klekot 2012-09-27

Tam też mieszkają ludzie i nie sa zachwyceni twoimi komentami.Weż mapę i sprawdż.Kaszub z Kaszub

~Kaszub 2012-07-23

Kolega ma rację! Tyle pieniędzy poszło na budowę obwodnicy gdzieś na końcu świata. Gdzie są te Dobczyce, koło Wrocławia???

~leon 2012-07-23

Po obejrzeniu zdjęć z nowej obwodnicy na innych stronach nasuwa mi się takie retoryczne zapytanie - czy wszystkie mosty w Wolsce muszą być w wydaniu a la Siekierkowski z akcentami w rodzaju "wieś tańczy i śpiewa"? Większość domów prywatnych w tym kraju inspirowane jest architekturą romską z motywami staroszlacheckimi (kolumnowe portyki) i obowiązkowym, choć nigdy nie używanym balkonem; większość zajazdów to quasi-podhalańskie budy z muzyką ludową, od której zbiera się na wymioty - teraz jeszcze wszystkie mosty będą takie same - linowe piramidki w oczojebnych kolorach, jak bloki na osiedlach. Najpierw wszystko było szare teraz kiczowata feeria barw dla odmiany. Z jednej skrajności w drugą, eh...

Jotgie 2012-07-21

Już nie pierwszy raz taki tekst! Dlaczego pisząc takie artykuły zakładacie, że każdy wie GDZIE SĄ DOBCZYCE oraz zna przebieg obwodnicy?! Ja pierwszy raz słyszę o takiej miejscowości! To dwa zdania więcej! Dobczyce znalazłem ale teraz nie wiem, czy ta obwodnica jest w ciągu drogi 967 czy 967 => 964 a może łączy wszystkie trzy wyloty 967 => 964 => 967? Godny pożałowania tekst!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech