mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nową obwodnicą w Dobczycach

Nową obwodnicą w Dobczycach

Za 56,5 mln zł w Dobczycach wybudowano nową obwodnicę miasta. To jedna z najważniejszych wojewódzkich inwestycji drogowych realizowanych na terenie powiatu. W efekcie powstał imponujący most o długości ponad 180 m oraz estakada dojazdowa.

Nową obwodnicą w Dobczycach
Nowa obwodnica ma zdecydowanie odciążyć centrum miasta. To właśnie przez rynek w Dobczycach przebiega główny ruch tranzytowy. Jest on szczególnie szkodliwy nie tylko dla mieszkańców i turystów, ale także dla obiektów zabytkowych znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie rynku. Obwodnica będzie także dobrą alternatywą dla "zakopianki". Ma także poprawić komunikację z miejscową strefą przemysłową.

Inwestycja kosztowała ponad 56 mln zł, z czego ponad 48 mln zł dołożył Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Ponad 100 tys. zł stanowiła także dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~Jja i mój klekot 2012-09-27

Tam też mieszkają ludzie i nie sa zachwyceni twoimi komentami.Weż mapę i sprawdż.Kaszub z Kaszub

~Kaszub 2012-07-23

Kolega ma rację! Tyle pieniędzy poszło na budowę obwodnicy gdzieś na końcu świata. Gdzie są te Dobczyce, koło Wrocławia???

~leon 2012-07-23

Po obejrzeniu zdjęć z nowej obwodnicy na innych stronach nasuwa mi się takie retoryczne zapytanie - czy wszystkie mosty w Wolsce muszą być w wydaniu a la Siekierkowski z akcentami w rodzaju "wieś tańczy i śpiewa"? Większość domów prywatnych w tym kraju inspirowane jest architekturą romską z motywami staroszlacheckimi (kolumnowe portyki) i obowiązkowym, choć nigdy nie używanym balkonem; większość zajazdów to quasi-podhalańskie budy z muzyką ludową, od której zbiera się na wymioty - teraz jeszcze wszystkie mosty będą takie same - linowe piramidki w oczojebnych kolorach, jak bloki na osiedlach. Najpierw wszystko było szare teraz kiczowata feeria barw dla odmiany. Z jednej skrajności w drugą, eh...

Jotgie 2012-07-21

Już nie pierwszy raz taki tekst! Dlaczego pisząc takie artykuły zakładacie, że każdy wie GDZIE SĄ DOBCZYCE oraz zna przebieg obwodnicy?! Ja pierwszy raz słyszę o takiej miejscowości! To dwa zdania więcej! Dobczyce znalazłem ale teraz nie wiem, czy ta obwodnica jest w ciągu drogi 967 czy 967 => 964 a może łączy wszystkie trzy wyloty 967 => 964 => 967? Godny pożałowania tekst!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross