mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa przeprawa w Brzegu Dolnym

Nowa przeprawa w Brzegu Dolnym

W okolicach Brzegu Dolnego planowana jest budowa nowej przeprawy przez Odrę. W związku z tym ma zostać przygotowana dokumentacja przedprojektowa, która wskaże optymalną lokalizację dla nowego mostu i drogi mającej połączyć drogę krajową nr 94 z drogą wojewódzka nr 340.

Nowa przeprawa w Brzegu Dolnym
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu pod koniec marca bieżącego roku ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy dokumentacji przedprojektowej na budowę mostu przez rzekę Odrę w Brzegu Dolnym wraz z drogami dojazdowymi w ramach budowy Obwodnicy Aglomeracji Wrocławia. Zwycięzca, którym jest firma BIPROGEO PROJEKT sp. z o.o., w ciągu 5 miesięcy od daty podpisania umowy ma przygotować pięć wariantów przebiegu drogi, łącznie z określeniem szacunkowych kosztów każdego z wariantów i wskazać najbardziej optymalny.

Wstępnie przewidywane są dwa warianty lokalizacji mostu na rzece Odra: wariant 1 – w ciągu projektowanej obwodnicy Brzegu Dolnego, w północno – zachodnim rejonie miasta , pomiędzy miejscowościami Brzeg Dolny i Głoska; wariant 2 – około 200 m powyżej istniejącego mostu kolejowego na Odrze w Brzegu Dolnym, w północno – wschodnim rejonie miasta, na obejściu Zakładów Chemicznych „Rokita” S.A. Zaproponowane mają być także trzy inne lokalizacje przeprawy.

Budowa mostu na Odrze będzie obejmowała również nowe odcinki dróg dojazdowych, co w konsekwencji stworzy nowy układ drogowy (odcinek drogi wojewódzkiej klasy G), który docelowo połączy drogę wojewódzką nr 340 w miejscowości Bukowice z drogą krajową nr 94 w okolicy miejscowości Błonie (odcinek ten będzie stanowił część zachodniego odcinka Obwodnicy Aglomeracji Wrocławia, który na południu będzie się łączył z istniejącą autostradą A4 w Kątach Wrocławskich, a na północy z drogą krajową nr 5 w kierunku Poznania, w miejscowości Żmigród).

W ramach zadania do projektowanego układu drogowego włączona zostanie istniejąca droga wojewódzka nr 336, która, po wykonaniu nowego odcinka o długości około 6 km (od stacji Brzezinka Średzka do włączenia w projektowany nowy układ drogowy przed mostem na rzece Odrze), będzie stanowić alternatywne połączenie Wrocławia z Brzegiem Dolnym.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Audi A4 - nowa kreacja

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~rabuch101 2008-04-15

Wszystko pięknie, ale na wizualizacji jest nowy Most Warszawski we Wrocławiu a nie przprawa w Brzegu Dolnym :{

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.