mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa trasa na Słowację

Nowa trasa na Słowację

Polskie i słowackie samorządy opowiadają się za budową nowej, transgranicznej drogi, która połączy Krynicę Zdrój z Wysową i Bardejowskimi Kupelami. Koszt inwestycji po stronie polskiej wstępnie oszacowano na ok. 70 mln zł.

Ostateczny przebieg trasy po polskiej stronie uzgodnili w poniedziałek przedstawiciele Wojewódzkiego Zarządu Dróg oraz nadgranicznych powiatów i gmin. Projekt zakłada poprowadzenie nowego traktu samochodowego z Krynicy do Wysowej i dalej do turystycznego przejścia granicznego w Blechnarce (przez Mochnaczkę, Czyrną, Śnietnicę, Stawiszę, Hańczową). Skróci się w ten sposób prawie o połowę (do ok. 30 km) przejazd między obydwoma uzdrowiskami w Beskidzie Sądeckim i Niskim. Z drugiej strony granicy Słowacy deklarują podobną drogową inwestycję przez Stebnicką Hutę i Zborov do Bardejowskich Kupeli, słynących z geotermalnych basenów.

Samorządowcy liczą, że projekt uzyska dofinansowanie (nawet do 85 proc. wartości) z Unii Europejskiej. Inwestycję uznano za priorytetową dla samorządu województwa małopolskiego, jej koszt wstępnie oszacowano na ok. 70 mln zł. Prace mają ruszyć po akceptacji projektu przez wspólny komitet polskiego i słowackiego rządu.


Przeczytaj także:

Ruszy kolejny odcinek S69 do granicy (2007-06-13)

Porozumienie Polski i Słowacji (2007-02-23)

 

 

Tematy w artykule: malopolskie drogi przygraniczne

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~Remek 2007-06-14

P.S. Alkohol tani chciałem powiedzieć. Piwo jakoś tak samo się wtrąciło ;) (też jest tanie)

~Remek 2007-06-14

Sloveńska Republika! Bardzo lubię ten kraj - piwo alkohol tani, ludzie sympatyczni, świetne krajobrazy :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.