mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa trasa na Słowację

Nowa trasa na Słowację

Polskie i słowackie samorządy opowiadają się za budową nowej, transgranicznej drogi, która połączy Krynicę Zdrój z Wysową i Bardejowskimi Kupelami. Koszt inwestycji po stronie polskiej wstępnie oszacowano na ok. 70 mln zł.

Ostateczny przebieg trasy po polskiej stronie uzgodnili w poniedziałek przedstawiciele Wojewódzkiego Zarządu Dróg oraz nadgranicznych powiatów i gmin. Projekt zakłada poprowadzenie nowego traktu samochodowego z Krynicy do Wysowej i dalej do turystycznego przejścia granicznego w Blechnarce (przez Mochnaczkę, Czyrną, Śnietnicę, Stawiszę, Hańczową). Skróci się w ten sposób prawie o połowę (do ok. 30 km) przejazd między obydwoma uzdrowiskami w Beskidzie Sądeckim i Niskim. Z drugiej strony granicy Słowacy deklarują podobną drogową inwestycję przez Stebnicką Hutę i Zborov do Bardejowskich Kupeli, słynących z geotermalnych basenów.

Samorządowcy liczą, że projekt uzyska dofinansowanie (nawet do 85 proc. wartości) z Unii Europejskiej. Inwestycję uznano za priorytetową dla samorządu województwa małopolskiego, jej koszt wstępnie oszacowano na ok. 70 mln zł. Prace mają ruszyć po akceptacji projektu przez wspólny komitet polskiego i słowackiego rządu.


Przeczytaj także:

Ruszy kolejny odcinek S69 do granicy (2007-06-13)

Porozumienie Polski i Słowacji (2007-02-23)

 

 

Tematy w artykule: malopolskie drogi przygraniczne

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~Remek 2007-06-14

P.S. Alkohol tani chciałem powiedzieć. Piwo jakoś tak samo się wtrąciło ;) (też jest tanie)

~Remek 2007-06-14

Sloveńska Republika! Bardzo lubię ten kraj - piwo alkohol tani, ludzie sympatyczni, świetne krajobrazy :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman