mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa trasa na lotnisko w Jasionce

Nowa trasa na lotnisko w Jasionce

Zakończyły się prace nad nową drogą do lotniska w Jasionce. Trasa umożliwiającą dojazd do terminalu osobom podróżującym drogą krajową nr 9 (Radom - Barwinek).

Nowa trasa na lotnisko w Jasionce

Nowa trasa umożliwia szybkie i łatwe dotarcie do lotniska od strony krajowej "dziewiątki", ułatwiając w ten sposób komunikację z portem lotniczym i jednocześnie odciążając dojazd z drogi nr 19. Dotychczas port lotniczy w Jasionce, zlokalizowany pomiędzy dwoma głównymi szlakami komunikacyjnymi regionu - drogami krajowymi nr 19 i 9, miał bezpośrednie połączenie tylko z pierwszą z tych tras. Nowa droga rozpoczyna się w Rudnej Małej, a kończy obok terminalu, gdzie łączy się z dotychczasowym dojazdem.

Inwestycja, realizowana przez 12 miesięcy, obejmowała budowę drogi o długości 4,5 km wraz z rowami odwadniającymi oraz zjazdami do gospodarstw indywidualnych i zjazdami na drogi podporządkowane. Istniejące fragmenty dróg poszerzono do szerokości 6 m, a przepusty pod zjazdami zmodernizowano. Ponadto nowa trasa połączona została z drogą krajową relacji Radom - Barwinek.

Wartość zrealizowanych prac wyniosła ponad 6 mln zł netto. Projekt w 75% finansowany był przez Unię Europejską w ramach programu ZPORR.

Dzięki tej inwestycji udostępnione zostaną nowe tereny inwestycyjne w sąsiedztwie lotniska, na których ma powstać Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny.

Przeczytaj także:

Haering inwestuje 120 mln euro (2006-09-29)

Wspólna inicjatywa - drogi, kolej, lotnisko (2006-07-19)

Droga do lotniska nadal z dotacją (2005-12-22)


 

Tematy w artykule: podkarpackie drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Komentuj:

~mieszkaniec Rudnej Małej 2006-10-24

ale przecież tam mieszkały gronostaje, piżmaki i łasice... i tak duża Rispekta go to UW miasta Rzeszowa :*

~misiek 2006-10-24

teraz czas na remont 19(zreszta jak jechalem ostatnio to widzialem ze juz cos robia) i dalsze prace na 9( z wielka radoscia obserwuje jak ta droga z roku na rok jest coraz lepsza)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross