mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa ul. Głogowska połączy Poznań z autostradą

Nowa ul. Głogowska połączy Poznań z autostradą

Przebudowa ulicy Głogowskiej w Poznaniu to strategiczna inwestycja, bowiem jest to trasa która połączy miasto z autostradą, a w przyszłości poprzez trzecią ramę komunikacyjną, autostradę z portem lotniczym i stadionem, areną piłkarskich Mistrzostw Europy 2012. Zakończenie modernizacji ulicy Głogowskiej planowane w 2008 roku.

Nowa ul. Głogowska połączy Poznań z autostradą

Przetarg na budowę trasy wygrało konsorcjum firm „Strabag” i „Strabag Polska”. Buduje ono ulicę całkowicie bezkolizyjną, co wpłynie przede wszystkim na bezpieczeństwo. Wjazdy na nią będą możliwe na bezkolizyjnych węzłach. Warto podkreślić, że oprócz wiaduktów, tunelu, sieci dróg serwisowych zostanie zmodernizowana infrastruktura podziemna. Nastąpi także regulacja Strumienia Junikowskiego aż do jego ujścia do Warty.

Wartość samych robót drogowych wynosi 250 milionów złotych. Koszt całej inwestycji, między innymi z wykupem gruntów dochodzi do kwoty 350 milionów złotych. Unia wsparła inwestycję kwotą ok. 72 milionów złotych z Sektorowego Programu Operacyjnego TRANSPORT.

Do tej pory budowlańcy przemieścili pond pół miliona metrów sześciennych ziemi i zużyli 120 tys. ton masy bitumicznej. Do budowy obiektów inżynierskich użyto 10 tys. ton betonu i 3,5 tys. ton stali. Został już zmodernizowany odcinek między wiaduktem Górczyńskim a ulicą Rawicką. Obecnie trwają prace na najdłuższym odcinku tj. od autostrady A2 do Strumienia Junikowskiego, a w najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na odcinek od strumienia do ul. Rawickiej.

Przeczytaj także:

Poznań - nowa jezdnia ul. Głogowskiej (2006-12-11)

Budowa S5 i S11 przed Euro2012? (2007-04-26)

Poznań: Winogrady do przebudowy (2007-04-16)

Poznań pożyczy i zarobi na obwodnicy (2006-12-11)

 

 

 

 

 

 

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~ddominus 2007-07-03

a jednak można jak ktoś chce to potrafi, gratuluje poznaniakom sprytu przebiegłości i przewidywania bo trzeba im przyznac ze drogi to maja jedne z lepszych w kraju

~szymus 2007-06-04

jak widać to coś wam wychodzi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.