mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa ul. Wyszogrodzka do mostu w Płocku

Nowa ul. Wyszogrodzka do mostu w Płocku

Już w najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa ul. Wyszogrodzkiej w Płocku. Inwestycja na Wyszogrodzkiej (od ul. Granicznej do al. Jana Pawła) to realizacja V odcinka dróg dojazdowych do nowego mostu na Wiśle w Płocku. Prace potrwają do końca września br.

Nowa ul. Wyszogrodzka do mostu w Płocku

W poniedziałek przekazano plac budowy wykonawcy prac. Wykonawca (konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Budowlanych z Gostynina, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Płocku i Przedsiębiorstwo Instalacyjno – Usługowe „Wereszczyński” z Płocka) rozpocznie realizację zadania od pomiarów geodezyjnych i wytyczenia placu budowy w terenie.

Na ulicy powstaną dwa ronda (jedno u zbiegu z al. Piłsudskiego i ul. Graniczną, drugie na skrzyżowaniu z I odcinkiem dróg dojazdowych do mostu). Inwestycja wiąże się również z budową chodników, zatok autobusowych, sygnalizacji świetlnych i ścieżki rowerowej po północnej stronie ul. Wyszogrodzkiej. Prace obejmą także przebudowę oświetlenia, odwodnienie systemem kanalizacji i zagospodarowanie zielenią. Wykonawca będzie zobowiązany do utrzymania ruchu i zapewnienia bezpieczeństwa przejazdu, a także dojazdu do graniczących z placem budowy działek.
 
Koszt inwestycji to blisko 20 milionów złotych. Zostanie ona dofinansowana kwotą ponad dziewięciu milionów zł z funduszy Unii Europejskiej. Urząd Miasta otrzymał bowiem zgodę na wykorzystanie przy piątym odcinku pieniędzy zaoszczędzonych przy realizacji I etapu dojazdów.

Projekt p.n. "Budowa dróg dojazdowych (krajowych) do II przeprawy mostowej w Płocku Etap I. Budowa odcinka I i II” obejmujący również budowę V odcinka dróg jest współfinansowany w wysokości ponad 91 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.

Realizacja V odcinka dróg dojazdowych stanowi naturalną kontynuację budowy I i II odcinka dróg dojazdowych i jest z nią bezpośrednio i funkcjonalnie powiązana, a realizacja Projektu w jego rozszerzonym zakresie tj. budowa I, II i V odcinka wpłynie na osiągnięcie generalnego celu inwestycji jakim jest uruchomienie przeprawy mostowej oraz zwiększenie spójności transportowej miasta Płocka i regionu w obszarze dróg krajowych nr 60 i 62.

Przeczytaj także:

Oszczędności na drogach do mostu w Płocku (2006-10-12)

Budowa dojazdów do mostu w Płocku (2006-01-31)

W 2009 r. obwodnice Gostynina i Płońska (2007-02-08)

Most podwieszany w Płocku (2005-10-19)

 

 


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~jarche 2007-02-14

Dla pełnego obrazu UM w Płocku "zapomniał" dodać, że koordynacja budowy nowej przeprawy i dróg dojazdowych jest taka, iż nowiutki most stoi gotowy już od późnej jesieni 2005 a "wyborcze" próby puszczenia ruchu przez nie ukończone drogi dojazdowe zakończyły się kilkakrotnym paraliżem komunikacyjnym całego miasta i zmarnotrawieniem miejskiej kasy na budowę tymczasowych rozwiązań (wysepki, rozbiegówki, sygnalizacja świetlna), które i tak się do niczego w tej chwili nie służą. V odcinek dróg dojazdowych - w opinii ogromnej większości Forumowiczów GW Płock - powinien być budowany jako PIERWSZY. Tym razem rzeczywistość pokazała, że większość miała rację. Pozdrawiam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.