Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa wylotówka z Kielc coraz bliżej

Nowa wylotówka z Kielc coraz bliżej

Trwają przygotowanie do modernizacji drogi krajowej nr 73 z Kielc do Woli Morawickiej, wraz z budową obwodnicy Morawicy i Woli Morawickiej. Jeżeli uda się wkrótce uzyskać decyzje lokalizacyjne, to nowa wylotówka z Kielc będzie budowana w latach 2009-2011.

Nowa wylotówka z Kielc coraz bliżej
Aktualnie trwają przygotowania do modernizacji odcinka drogi krajowej nr 73 Kielce – Wola Morawicka, której przebieg został określony na mocy decyzji środowiskowej wydanej w ubiegłym roku. Ze względu na konieczność uporządkowania ewidencji gruntów przed wystąpieniem o decyzję lokalizacyjną, dalsze przygotowania podzielono na etapy. W maju złożony został wniosek o wydanie decyzji lokalizacyjnej na 3 km odcinek drogi od granicy Kielc do Bilczy. Wojewoda świętokrzyski właśnie wszczął postępowanie w sprawie ustalenia lokalizacji tego fragmentu nowej trasy. Dobiega również końca opracowanie materiałów niezbędnych do złożenia wniosku o decyzję lokalizacyjną na pozostałe odcinki drogi, w tym na obwodnicę Morawicy i Woli Morawickiej.

Planowany odcinek drogi krajowej nr 73 ma mieć długość 8,2 km. Dwujezdniowa trasa pobiegnie od granic Kielc do Woli Morawickiej. Na 4 km odcinku od granicy Kielc do skrzyżowania z drogą na Bieleckie Młyny dobudowana zostanie druga jezdnia po stronie wschodniej istniejącej krajówki. Na pozostałym odcinku powstanie obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej, omijająca po stronie wschodniej obie miejscowości. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2009-2011.

Droga krajowa nr 73 biegnąca od budowanego węzła Kielce Północ przez Busko, Tarnów do Jasła, ma ważne znaczenie dla Kielc i regionu świętokrzyskiego, również w związku z możliwością powstania lotniska w Obicach. W przyszłości tą trasą będzie można dojechać do planowanej autostrady A4. Aktualnie natężenie ruchu na niektórych odcinkach drogi jest porównywalne jest z natężeniem ruchu na krajowej siódemce. W ciągu ostatnich kilku lat nawierzchnia na świętokrzyskim odcinku drogi krajowej nr 73 od Morawicy do Szczucina została gruntownie odnowiona.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~h 2008-07-21

hurra

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj