mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowa wylotówka z Kielc coraz bliżej

Nowa wylotówka z Kielc coraz bliżej

Trwają przygotowanie do modernizacji drogi krajowej nr 73 z Kielc do Woli Morawickiej, wraz z budową obwodnicy Morawicy i Woli Morawickiej. Jeżeli uda się wkrótce uzyskać decyzje lokalizacyjne, to nowa wylotówka z Kielc będzie budowana w latach 2009-2011.

Nowa wylotówka z Kielc coraz bliżej
Aktualnie trwają przygotowania do modernizacji odcinka drogi krajowej nr 73 Kielce – Wola Morawicka, której przebieg został określony na mocy decyzji środowiskowej wydanej w ubiegłym roku. Ze względu na konieczność uporządkowania ewidencji gruntów przed wystąpieniem o decyzję lokalizacyjną, dalsze przygotowania podzielono na etapy. W maju złożony został wniosek o wydanie decyzji lokalizacyjnej na 3 km odcinek drogi od granicy Kielc do Bilczy. Wojewoda świętokrzyski właśnie wszczął postępowanie w sprawie ustalenia lokalizacji tego fragmentu nowej trasy. Dobiega również końca opracowanie materiałów niezbędnych do złożenia wniosku o decyzję lokalizacyjną na pozostałe odcinki drogi, w tym na obwodnicę Morawicy i Woli Morawickiej.

Planowany odcinek drogi krajowej nr 73 ma mieć długość 8,2 km. Dwujezdniowa trasa pobiegnie od granic Kielc do Woli Morawickiej. Na 4 km odcinku od granicy Kielc do skrzyżowania z drogą na Bieleckie Młyny dobudowana zostanie druga jezdnia po stronie wschodniej istniejącej krajówki. Na pozostałym odcinku powstanie obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej, omijająca po stronie wschodniej obie miejscowości. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2009-2011.

Droga krajowa nr 73 biegnąca od budowanego węzła Kielce Północ przez Busko, Tarnów do Jasła, ma ważne znaczenie dla Kielc i regionu świętokrzyskiego, również w związku z możliwością powstania lotniska w Obicach. W przyszłości tą trasą będzie można dojechać do planowanej autostrady A4. Aktualnie natężenie ruchu na niektórych odcinkach drogi jest porównywalne jest z natężeniem ruchu na krajowej siódemce. W ciągu ostatnich kilku lat nawierzchnia na świętokrzyskim odcinku drogi krajowej nr 73 od Morawicy do Szczucina została gruntownie odnowiona.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~h 2008-07-21

hurra

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando