mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe MOP-y na S7

Nowe MOP-y na S7

Podróżni jadący S7 z Warszawy do Gdańska mogą odpocząć w kolejnych bezpiecznych i wygodnych miejscach przy tej trasie. Z początkiem maja w pełnym zakresie rozpoczęły działalność dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP) - w miejscowości Sople na odcinku Pasłęk - Miłomłyn.

Nowe MOP-y na S7
Wcześniej w Soplach znajdowały się MOP-y kategorii I wyposażone jedynie w miejsca postojowe i toalety. Na jednym z nich funkcjonowała stara stacja paliw. Obecnie w kierunku Gdańska znajduje się MOP kategorii III, natomiast w kierunku Warszawy - kategorii II. Kategorie te oznaczają, że kierowcy i pasażerowie mają tam do dyspozycji między innymi stację benzynową, restaurację, plac zabaw dla dzieci wraz z odrębnym budynkiem z toaletami. Na obu MOP-ach są miejsca parkingowe dla aut osobowych, autobusów i pojazdów ciężarowych. Są również specjalne punkty do zrzutu nieczystości z autokarów, miejsca postoju pojazdów przewożących materiały niebezpieczne oraz miejsca do ważenia ciężarówek. Na MOP-ie kategorii III znajduje się dodatkowo motel.

Obecnie na przebudowanych odcinkach S7 położonych w granicach wojewówdztwa warmińsko-mazurskiego są następujące MOP-y: Elbląg Nowa Holandia, Elbląg Oaza, Pasłęk Amazonka, Sople I i II, Liksajny, Wólka Majdańska, Waplewo Lutek, Witramowo. Na oczekujących na budowę odcinkach trasy ekspresowej S7 także są planowane MOP-y.
Tematy w artykule: MOP

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Otwarty nowy MOP na A1

Otwarty nowy MOP na A1

Polskie drogi 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport