mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe MOP-y na S7

Nowe MOP-y na S7

Podróżni jadący S7 z Warszawy do Gdańska mogą odpocząć w kolejnych bezpiecznych i wygodnych miejscach przy tej trasie. Z początkiem maja w pełnym zakresie rozpoczęły działalność dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP) - w miejscowości Sople na odcinku Pasłęk - Miłomłyn.

Nowe MOP-y na S7
Wcześniej w Soplach znajdowały się MOP-y kategorii I wyposażone jedynie w miejsca postojowe i toalety. Na jednym z nich funkcjonowała stara stacja paliw. Obecnie w kierunku Gdańska znajduje się MOP kategorii III, natomiast w kierunku Warszawy - kategorii II. Kategorie te oznaczają, że kierowcy i pasażerowie mają tam do dyspozycji między innymi stację benzynową, restaurację, plac zabaw dla dzieci wraz z odrębnym budynkiem z toaletami. Na obu MOP-ach są miejsca parkingowe dla aut osobowych, autobusów i pojazdów ciężarowych. Są również specjalne punkty do zrzutu nieczystości z autokarów, miejsca postoju pojazdów przewożących materiały niebezpieczne oraz miejsca do ważenia ciężarówek. Na MOP-ie kategorii III znajduje się dodatkowo motel.

Obecnie na przebudowanych odcinkach S7 położonych w granicach wojewówdztwa warmińsko-mazurskiego są następujące MOP-y: Elbląg Nowa Holandia, Elbląg Oaza, Pasłęk Amazonka, Sople I i II, Liksajny, Wólka Majdańska, Waplewo Lutek, Witramowo. Na oczekujących na budowę odcinkach trasy ekspresowej S7 także są planowane MOP-y.
Tematy w artykule: MOP

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

MOP - co to jest?

MOP - co to jest?

Polskie drogi 2016-12-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?