mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe MOP-y na S7

Nowe MOP-y na S7

Podróżni jadący S7 z Warszawy do Gdańska mogą odpocząć w kolejnych bezpiecznych i wygodnych miejscach przy tej trasie. Z początkiem maja w pełnym zakresie rozpoczęły działalność dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP) - w miejscowości Sople na odcinku Pasłęk - Miłomłyn.

Nowe MOP-y na S7
Wcześniej w Soplach znajdowały się MOP-y kategorii I wyposażone jedynie w miejsca postojowe i toalety. Na jednym z nich funkcjonowała stara stacja paliw. Obecnie w kierunku Gdańska znajduje się MOP kategorii III, natomiast w kierunku Warszawy - kategorii II. Kategorie te oznaczają, że kierowcy i pasażerowie mają tam do dyspozycji między innymi stację benzynową, restaurację, plac zabaw dla dzieci wraz z odrębnym budynkiem z toaletami. Na obu MOP-ach są miejsca parkingowe dla aut osobowych, autobusów i pojazdów ciężarowych. Są również specjalne punkty do zrzutu nieczystości z autokarów, miejsca postoju pojazdów przewożących materiały niebezpieczne oraz miejsca do ważenia ciężarówek. Na MOP-ie kategorii III znajduje się dodatkowo motel.

Obecnie na przebudowanych odcinkach S7 położonych w granicach wojewówdztwa warmińsko-mazurskiego są następujące MOP-y: Elbląg Nowa Holandia, Elbląg Oaza, Pasłęk Amazonka, Sople I i II, Liksajny, Wólka Majdańska, Waplewo Lutek, Witramowo. Na oczekujących na budowę odcinkach trasy ekspresowej S7 także są planowane MOP-y.
Tematy w artykule: MOP

Podobne wiadomości:

MOP - co to jest?

MOP - co to jest?

Polskie drogi 2016-12-20

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic