mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe Skalmierzyce doczekały się obwodnicy

Nowe Skalmierzyce doczekały się obwodnicy

14 września 2009 r. otwarto obwodnicę miasta Nowe Skalmierzyce (woj. wielkopolskie). Inwestycja ułatwi Zycie mieszkańcom Nowych Skalmierzyc jak i kierowcom podróżującym na trasie Bydgoszcz – Katowice.

Nowe Skalmierzyce doczekały się obwodnicy
Oddana do ruchu obwodnica Nowych Skalmierzyc realizowana była od lutego 2007 roku. W ramach kontraktu opiewającego na niebagatelną kwotę blisko 120 mln. złotych powstała trasa jednojezdniowa długości 7,3 km o klasie GP - główna ruchu przyspieszonego. Szerokość jezdni wynosi 7,0 m + 2 x 1,5 m pobocza umocnione. Na obwodnicy znajduje się 5 obiektów mostowych. Dbając o interesy rolników zadbano o drogi dojazdowe do pól, a potencjalnych przedsiębiorców – o dojazdy do terenów inwestycyjnych należących do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wraz z budową obwodnicy Nowych Skalmierzyc przebudowany został  wiadukt drogowy nad linią PKP w ciągu drogi krajowej nr 25.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz.

Podobne wiadomości:

Król sedanów kończy 25 lat – BMW M5!

auto motor i sport 0000-00-00

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

administrator 2009-09-29

Drodzy Użytkownicy, wpisy poniżej opublikowane pod nickiem ~Redakcja Portalu nie są naszym autorstwem. Jeśli zabieramy udział w dyskusji, robimy to zawsze po zalogowaniu na konto administratora. Użytkownika niezalogowanego, który komentuje jako Gość portalu, poznamy po znaczku ~ przez nickiem. W taki właśnie sposób został zamieszczony komentarz niżej. pozdrawiamy

~Mirow 2009-09-24

Witam! Zgadzam się z moim poprzednikiem, iż Redakcja tak fajnego portalu mogłaby okazać swoją rację w inny sposób tj. nazwijmy to: bardziej humanitarny. Natomisat odnośnie trasy skąd dokąd prowadzi również mnie zostanowiło i tak właściwie to można byłoby napisać, że skraca czas podróży na trasie Opole - Bydgoszcz czy Toruń. Chyba lepiej brzmiałoby to gdyby, napisano zwyczajnie z Ostrowa Wielkpolskiego na północ kraju, do Bydgoszczy, Torunia a nawet Gdańska, zgodzicie się z tym? Wracając jeszcze do wcześniejszej wypowiedzi wydaje mi się, że trasa jest przystosowana przez wiadukty itp. do późniejszego poszeżenia o jeszcze jeden pas ruchu - do standardu drogi S-25. Podobnie jest z obwodnicą Ostrowa Wlkp., która obecnie jest budowana jako trasa jedno-jezdniowa, a docelowo będzie dwu-jezdniowa. Chyba dlatego tak dziwnie wygląda to na zdjęciu. Jednocześnie chciałbym wyrazić swoje zadowolenie z powastania tej trasy, bo przejeżdzając nia na trasie Wrocław - Kalisz ;) często stałem w psudo korkach. Pozdrawiam.

~staly czytelnik 2009-09-17

Redakcjo!!! Nawte jak masz racje- mozna to pokazac z klasa. To co wyzej przeczytalem sugeruje jednak brak takowej. Mam nadzieje, ze to wpadka przy pracy. Pozdrawiam i zycze szerokiej drogi.

~REDAKCJA PORTALU 2009-09-17

Ten wpis jest apelem do troglodyty ukrywającego się pod pseudonimem "lalek". Po pierwsze: zanim coś napiszesz pomyśl. Po drugie: pomyśl jeszcze raz bo za pierwszym razem ewidentnie Ci się nie udało - uwierz to na prawdę nie boli !!!. Po trzecie: w Nowych Skalmierzycach znajduje się podstrefa ŁSSE !!! Po czwarte: to że DK 25 nie łączy Bydgoszczy z Katowicami nie znaczy, że nie skraca drogi między tymi miejscowościami !!! Po piąte: jeśli ktoś nam powie, że Twój iloraz inteligencji jest większy niż rozmiar buta to będziemy domniemywać, że jest to kłamstwo - lub tzw. BULLSHIT!!

~U571 2009-09-17

przeciez na zdjeciu nie ma 2 pasow jezdni drogi glownej.. Ta na srodku to DK a te z przodu i za nia to drogi boczne,dojazdowe dla mieszkancow i rolnikow. Czy nigdy nie widzieliscie jak sie buduje cos takiego? Wiec nie wypowiadajcie sie..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.