mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe Skalmierzyce doczekały się obwodnicy

Nowe Skalmierzyce doczekały się obwodnicy

14 września 2009 r. otwarto obwodnicę miasta Nowe Skalmierzyce (woj. wielkopolskie). Inwestycja ułatwi Zycie mieszkańcom Nowych Skalmierzyc jak i kierowcom podróżującym na trasie Bydgoszcz – Katowice.

Nowe Skalmierzyce doczekały się obwodnicy
Oddana do ruchu obwodnica Nowych Skalmierzyc realizowana była od lutego 2007 roku. W ramach kontraktu opiewającego na niebagatelną kwotę blisko 120 mln. złotych powstała trasa jednojezdniowa długości 7,3 km o klasie GP - główna ruchu przyspieszonego. Szerokość jezdni wynosi 7,0 m + 2 x 1,5 m pobocza umocnione. Na obwodnicy znajduje się 5 obiektów mostowych. Dbając o interesy rolników zadbano o drogi dojazdowe do pól, a potencjalnych przedsiębiorców – o dojazdy do terenów inwestycyjnych należących do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wraz z budową obwodnicy Nowych Skalmierzyc przebudowany został  wiadukt drogowy nad linią PKP w ciągu drogi krajowej nr 25.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

administrator 2009-09-29

Drodzy Użytkownicy, wpisy poniżej opublikowane pod nickiem ~Redakcja Portalu nie są naszym autorstwem. Jeśli zabieramy udział w dyskusji, robimy to zawsze po zalogowaniu na konto administratora. Użytkownika niezalogowanego, który komentuje jako Gość portalu, poznamy po znaczku ~ przez nickiem. W taki właśnie sposób został zamieszczony komentarz niżej. pozdrawiamy

~Mirow 2009-09-24

Witam! Zgadzam się z moim poprzednikiem, iż Redakcja tak fajnego portalu mogłaby okazać swoją rację w inny sposób tj. nazwijmy to: bardziej humanitarny. Natomisat odnośnie trasy skąd dokąd prowadzi również mnie zostanowiło i tak właściwie to można byłoby napisać, że skraca czas podróży na trasie Opole - Bydgoszcz czy Toruń. Chyba lepiej brzmiałoby to gdyby, napisano zwyczajnie z Ostrowa Wielkpolskiego na północ kraju, do Bydgoszczy, Torunia a nawet Gdańska, zgodzicie się z tym? Wracając jeszcze do wcześniejszej wypowiedzi wydaje mi się, że trasa jest przystosowana przez wiadukty itp. do późniejszego poszeżenia o jeszcze jeden pas ruchu - do standardu drogi S-25. Podobnie jest z obwodnicą Ostrowa Wlkp., która obecnie jest budowana jako trasa jedno-jezdniowa, a docelowo będzie dwu-jezdniowa. Chyba dlatego tak dziwnie wygląda to na zdjęciu. Jednocześnie chciałbym wyrazić swoje zadowolenie z powastania tej trasy, bo przejeżdzając nia na trasie Wrocław - Kalisz ;) często stałem w psudo korkach. Pozdrawiam.

~staly czytelnik 2009-09-17

Redakcjo!!! Nawte jak masz racje- mozna to pokazac z klasa. To co wyzej przeczytalem sugeruje jednak brak takowej. Mam nadzieje, ze to wpadka przy pracy. Pozdrawiam i zycze szerokiej drogi.

~REDAKCJA PORTALU 2009-09-17

Ten wpis jest apelem do troglodyty ukrywającego się pod pseudonimem "lalek". Po pierwsze: zanim coś napiszesz pomyśl. Po drugie: pomyśl jeszcze raz bo za pierwszym razem ewidentnie Ci się nie udało - uwierz to na prawdę nie boli !!!. Po trzecie: w Nowych Skalmierzycach znajduje się podstrefa ŁSSE !!! Po czwarte: to że DK 25 nie łączy Bydgoszczy z Katowicami nie znaczy, że nie skraca drogi między tymi miejscowościami !!! Po piąte: jeśli ktoś nam powie, że Twój iloraz inteligencji jest większy niż rozmiar buta to będziemy domniemywać, że jest to kłamstwo - lub tzw. BULLSHIT!!

~U571 2009-09-17

przeciez na zdjeciu nie ma 2 pasow jezdni drogi glownej.. Ta na srodku to DK a te z przodu i za nia to drogi boczne,dojazdowe dla mieszkancow i rolnikow. Czy nigdy nie widzieliscie jak sie buduje cos takiego? Wiec nie wypowiadajcie sie..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic