mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe drogi ekspresowe poprawią bezpieczeństwo

Nowe drogi ekspresowe poprawią bezpieczeństwo

- Rozpisanie do końca roku przetargów na budowę 700 kilometrów nowych dróg ekspresowych oznacza w perspektywie najbliższych lat nie tylko rozwój infrastruktury transportowej, ale także wzrost bezpieczeństwa na drogach. Wszystkie statystyki wypadków potwierdzają, że po ekspresówkach (i autostradach) jeździ się najbezpieczniej - zaznacza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
 

Nowe drogi ekspresowe poprawią bezpieczeństwo
Ogłoszenie przetargów na budowę nowych dróg ekspresowych było możliwe dzięki decyzji Rady Ministrów, która na wniosek Ministra Transportu zatwierdziła do realizacji załącznik nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Decyzja ta otworzyła możliwość ogłoszenia przetargów na budowę ponad 700 km dróg ekspresowych o wartości przekraczającej 35 mld złotych.

Już następnego dnia po ogłoszeniu decyzji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na dwa odcinki ekspresowej S3 oraz trzy odcinki S7. Nieco później kolejne na budowe S5 i S19. To pierwsze z ponad 50 przetargów jakie w tym roku zostaną ogłoszone na budowę nowych odcinków dróg.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Plan prac na drogach województwa zachodniopomorskiego

Plan prac na drogach województwa...

Polskie drogi 2015-03-31

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

Polskie drogi 2015-04-16

Komentuj:

~jumper 2013-06-22

do : obserwator . Nikt w Częstochowie ani nigdzie indziej nie wyjdzie na ulice. Tam, podobnie jak w Twojej jak i mojej miejscowości są też tylko sami "obserwatorzy". Obserwują codziennie telewizor oraz ceny 0,5 litra Starogardzkiej w sklepie. To jest wykładnik dobrobytu i bezpieczeństwa Polaka, nie jakieś tam drogi... Gdyby im odciąć szkiełka i parszywy alkohol, który rząd pozwala sprzedawać wszędzie to by się ruszyli. Tyle, że to jest władzy całkowicie nie na rękę bo Oni muszę naród ogłupiać, żeby był łatwiejszy w urabianiu. Drogi się buduje bo Unia każe, w okresie między budżetami unijnymi nic o budowie dróg się nie mówiło. Sami nie potrafimy. Całkowite zapatrzenie na zachód bandy złodziei. Po wyborach zmiana bandy przy korycie i tak w kółko jak w tej grze gdzie muzyka przestaje grać, tyle że w sejmie krzeseł nie zabierają ...

~obserwator 2013-06-21

To niestety prawda, ja dodam jeszcze od siebie " budowę" a odcinków A1 przez firmy Salini i Polimex, a raczej wegetację na tychże budowach!!! To wszystko powoduje, że cała obecnie budowa A1 praktycznie leży odłogiem. A najgorzej jest na odcinku Piotrków-Pyrzowice. Tam nie tylko nie ma wykonawcy, ale przetargów, GDDKiA wymyśla coraz to nowy sposób na budowę tej trasy. Swoją drogą dziwię mieszkańcom Częstochowy i okolic, a także kierowców regularnie tamtędy przejeżdżających, że nie wyjdą na ulicę i nie zablokują DK1 np: w samej Częstochowie!!! Być może wtedy rządzący zrozumieliby, że ten odcinek jest ważniejszy, niż jakakolwiek planowana droga ekspresowa, gdyż spina sieć autostrad w jedną całość, ale nie tylko to- to także bezpieczny tranzyt, nikogo zresztą nie muszę do tego przekonywać.

~Jotgie 2013-06-20

Wobec następnego bankructwa firmy drogowej (Alpine Bau), kiepskiej kondycji innych firm drogowych zaczynam się zastanawiać, kto je będzie budował?! A jeżeli już wystartują w przetargach, to czy będą w stanie to pociągnąć?! Banki się odwróciły, GDDKiA przeciąga odbiory etapowe (i płatności). Czarno to widzę!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.