mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe drogi ekspresowe poprawią bezpieczeństwo

Nowe drogi ekspresowe poprawią bezpieczeństwo

- Rozpisanie do końca roku przetargów na budowę 700 kilometrów nowych dróg ekspresowych oznacza w perspektywie najbliższych lat nie tylko rozwój infrastruktury transportowej, ale także wzrost bezpieczeństwa na drogach. Wszystkie statystyki wypadków potwierdzają, że po ekspresówkach (i autostradach) jeździ się najbezpieczniej - zaznacza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
 

Nowe drogi ekspresowe poprawią bezpieczeństwo
Ogłoszenie przetargów na budowę nowych dróg ekspresowych było możliwe dzięki decyzji Rady Ministrów, która na wniosek Ministra Transportu zatwierdziła do realizacji załącznik nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Decyzja ta otworzyła możliwość ogłoszenia przetargów na budowę ponad 700 km dróg ekspresowych o wartości przekraczającej 35 mld złotych.

Już następnego dnia po ogłoszeniu decyzji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na dwa odcinki ekspresowej S3 oraz trzy odcinki S7. Nieco później kolejne na budowe S5 i S19. To pierwsze z ponad 50 przetargów jakie w tym roku zostaną ogłoszone na budowę nowych odcinków dróg.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

~jumper 2013-06-22

do : obserwator . Nikt w Częstochowie ani nigdzie indziej nie wyjdzie na ulice. Tam, podobnie jak w Twojej jak i mojej miejscowości są też tylko sami "obserwatorzy". Obserwują codziennie telewizor oraz ceny 0,5 litra Starogardzkiej w sklepie. To jest wykładnik dobrobytu i bezpieczeństwa Polaka, nie jakieś tam drogi... Gdyby im odciąć szkiełka i parszywy alkohol, który rząd pozwala sprzedawać wszędzie to by się ruszyli. Tyle, że to jest władzy całkowicie nie na rękę bo Oni muszę naród ogłupiać, żeby był łatwiejszy w urabianiu. Drogi się buduje bo Unia każe, w okresie między budżetami unijnymi nic o budowie dróg się nie mówiło. Sami nie potrafimy. Całkowite zapatrzenie na zachód bandy złodziei. Po wyborach zmiana bandy przy korycie i tak w kółko jak w tej grze gdzie muzyka przestaje grać, tyle że w sejmie krzeseł nie zabierają ...

~obserwator 2013-06-21

To niestety prawda, ja dodam jeszcze od siebie " budowę" a odcinków A1 przez firmy Salini i Polimex, a raczej wegetację na tychże budowach!!! To wszystko powoduje, że cała obecnie budowa A1 praktycznie leży odłogiem. A najgorzej jest na odcinku Piotrków-Pyrzowice. Tam nie tylko nie ma wykonawcy, ale przetargów, GDDKiA wymyśla coraz to nowy sposób na budowę tej trasy. Swoją drogą dziwię mieszkańcom Częstochowy i okolic, a także kierowców regularnie tamtędy przejeżdżających, że nie wyjdą na ulicę i nie zablokują DK1 np: w samej Częstochowie!!! Być może wtedy rządzący zrozumieliby, że ten odcinek jest ważniejszy, niż jakakolwiek planowana droga ekspresowa, gdyż spina sieć autostrad w jedną całość, ale nie tylko to- to także bezpieczny tranzyt, nikogo zresztą nie muszę do tego przekonywać.

~Jotgie 2013-06-20

Wobec następnego bankructwa firmy drogowej (Alpine Bau), kiepskiej kondycji innych firm drogowych zaczynam się zastanawiać, kto je będzie budował?! A jeżeli już wystartują w przetargach, to czy będą w stanie to pociągnąć?! Banki się odwróciły, GDDKiA przeciąga odbiory etapowe (i płatności). Czarno to widzę!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.