mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe drogi na Dolnym Śląsku

Nowe drogi na Dolnym Śląsku

Nawet 25 dróg ma zostać zbudowanych lub przebudowanych w regionie dolnośląskim w ramach nowej sieci dróg. Planuje się, że inwestycje rozpoczęłyby się po 2012 roku i zakończyły w 2016.

Nowe drogi na Dolnym Śląsku
Szczegóły zawiera dokument pt. „Wytyczne kierunkowe do kształtowania sieci drogowej i kolejowej w województwie dolnośląskim” opracowany w Wojewódzkim Biurze Urbanistycznym na zlecenie urzędu marszałkowskiego. Obecnie trwające konsultacje z samorządami lokalnymi mają pomóc w wyborze najważniejszych do zrealizowania inwestycji, które zostaną wpisanie do Wieloletniego Programu Inwestycyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Przedstawiając plany nowej sieci dróg przeanalizowano teren Dolnego Śląska pod kątem największych miast i miejsc zatrudnienia. I tak w regionie występują trzy takie tereny:  Wrocławski Obszar Metropolitalny, Pasmo Głogowsko – Kłodzkie oraz obszar pomiędzy Zgorzelcem, Bolesławcem i zespołem miejskim Jeleniej Góry.  Stanowi to obszar równy mniej więcej 1/3 powierzchni województwa, na którym mieszka około 74% mieszkańców i znajduje się 81% miejsc pracy w województwie.  

Zaplanowana sieć nowych dróg i linii kolejowych miałaby zapewnić sprawną komunikację zarówno pomiędzy tymi trzema obszarami jak i wewnątrz nich. „Wytyczne kierunkowe…” nie rozstrzygają o lokalizacji, ale jedynie wskazują, które ośrodki, węzły komunikacyjne lub linie kolejowe powinny być ze sobą powiązane i wykorzystane.
Tematy w artykule: dolnoslaskie projekty drogowe

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.