mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe drogi na Dolnym Śląsku

Nowe drogi na Dolnym Śląsku

Nawet 25 dróg ma zostać zbudowanych lub przebudowanych w regionie dolnośląskim w ramach nowej sieci dróg. Planuje się, że inwestycje rozpoczęłyby się po 2012 roku i zakończyły w 2016.

Nowe drogi na Dolnym Śląsku
Szczegóły zawiera dokument pt. „Wytyczne kierunkowe do kształtowania sieci drogowej i kolejowej w województwie dolnośląskim” opracowany w Wojewódzkim Biurze Urbanistycznym na zlecenie urzędu marszałkowskiego. Obecnie trwające konsultacje z samorządami lokalnymi mają pomóc w wyborze najważniejszych do zrealizowania inwestycji, które zostaną wpisanie do Wieloletniego Programu Inwestycyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Przedstawiając plany nowej sieci dróg przeanalizowano teren Dolnego Śląska pod kątem największych miast i miejsc zatrudnienia. I tak w regionie występują trzy takie tereny:  Wrocławski Obszar Metropolitalny, Pasmo Głogowsko – Kłodzkie oraz obszar pomiędzy Zgorzelcem, Bolesławcem i zespołem miejskim Jeleniej Góry.  Stanowi to obszar równy mniej więcej 1/3 powierzchni województwa, na którym mieszka około 74% mieszkańców i znajduje się 81% miejsc pracy w województwie.  

Zaplanowana sieć nowych dróg i linii kolejowych miałaby zapewnić sprawną komunikację zarówno pomiędzy tymi trzema obszarami jak i wewnątrz nich. „Wytyczne kierunkowe…” nie rozstrzygają o lokalizacji, ale jedynie wskazują, które ośrodki, węzły komunikacyjne lub linie kolejowe powinny być ze sobą powiązane i wykorzystane.
Tematy w artykule: dolnoslaskie projekty drogowe

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando