mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe drogi na Pomorzu

Nowe drogi na Pomorzu

Wzrost natężenia ruchu drogowego, zagrożenia bezpieczeństwa i pogarszające się warunki jazdy - to tylko niektóre przesłanki podjęcia, przez GDDKiA O/Gdańsk, analiz dotyczących dalszych kierunków rozwoju dróg krajowych w rejonie Metropolii Gdańskiej.

Nowe drogi na Pomorzu


Gdański oddział GDDKiA podjął analizy i prace projektowe na następujących odcinkach dróg:

  • Nr 6 na odc. Bojano - Osowa (Obwodnica Trójmiasta), (korytarz S6)
  • Nr 20 na odc. Glińcz – Gdynia (korytarz 20)
  • Nr 7 na odc. Żukowo - Gdańsk, (korytarz S7)

Dla powyższych tras w dotychczasowym procesie ich projektowania, przewidywano zarówno podniesienie standardu technicznego jak i poprowadzenie tych dróg nowymi trasami, w znacznej części poza istniejącymi drogami i terenami zabudowanymi.

Prace studialno-projektowe wskazały na konieczność weryfikacji tras, a tym samym rozszerzenie studiów „korytarzowych” tych dróg. W wyniku ustaleń przyjęto (w II Etapie) do prac studialno- projektowych:

1.cztery warianty drogi S6, z których trzy warianty wyprowadzone są z węzła „Wysoka” jako nowy zachodni wylot z tego węzła a czwarty wariant wyprowadzony jest z Obwodnicy Trójmiasta na północ od węzła „Wysoka”.

2.trzy warianty drogi nr.7, wyprowadzane są z obejścia Żukowa (droga nr.20) do rejonu Kokoszek i w sposób zróżnicowany przebiegają w stosunku do istniejącej drogi krajowej nr.7 oraz stopnia jej wykorzystania a mianowicie po północnej lub południowej stronie istniejącej drogi oraz w jej bliskim sąsiedztwie,

3.cztery warianty drogi nr.20, które na obejściu wschodnim m. Żukowa (od m. Glińcz) mają wspólny przebieg a na północ od miasta do m. Chwaszczyno przebiegają w trzech wariantach po wschodniej stronie istniejącej drogi nr.20 a w jednym wariancie po zachodniej stronie tej drogi – tworząc zachodnie obejście m. Chwaszczyno.

Rozpatrywane w/w warianty tras, w wyniku przeprowadzanej oceny (kryterium środowiskowe, społeczne, techniczno-funkcjonalne, ruchu i efektywności -ekonomicznej), mają pozwolić na wskazanie jednego z wariantów dla każdej z poszczególnych dróg w wyniku, którego to wyboru ustalony zostanie ostateczny nowy przebieg dróg krajowych S6,7 i 20 w zachodniej części metropolii zatoki gdańskiej.

Przeczytaj także:

Trasa Lęborska nie wcześniej niż w 2015 r (2007-02-15)

Południowa Obwodnica Gdańska (2007-02-01)

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.