mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe drogi na Pomorzu

Nowe drogi na Pomorzu

Wzrost natężenia ruchu drogowego, zagrożenia bezpieczeństwa i pogarszające się warunki jazdy - to tylko niektóre przesłanki podjęcia, przez GDDKiA O/Gdańsk, analiz dotyczących dalszych kierunków rozwoju dróg krajowych w rejonie Metropolii Gdańskiej.

Nowe drogi na Pomorzu


Gdański oddział GDDKiA podjął analizy i prace projektowe na następujących odcinkach dróg:

  • Nr 6 na odc. Bojano - Osowa (Obwodnica Trójmiasta), (korytarz S6)
  • Nr 20 na odc. Glińcz – Gdynia (korytarz 20)
  • Nr 7 na odc. Żukowo - Gdańsk, (korytarz S7)

Dla powyższych tras w dotychczasowym procesie ich projektowania, przewidywano zarówno podniesienie standardu technicznego jak i poprowadzenie tych dróg nowymi trasami, w znacznej części poza istniejącymi drogami i terenami zabudowanymi.

Prace studialno-projektowe wskazały na konieczność weryfikacji tras, a tym samym rozszerzenie studiów „korytarzowych” tych dróg. W wyniku ustaleń przyjęto (w II Etapie) do prac studialno- projektowych:

1.cztery warianty drogi S6, z których trzy warianty wyprowadzone są z węzła „Wysoka” jako nowy zachodni wylot z tego węzła a czwarty wariant wyprowadzony jest z Obwodnicy Trójmiasta na północ od węzła „Wysoka”.

2.trzy warianty drogi nr.7, wyprowadzane są z obejścia Żukowa (droga nr.20) do rejonu Kokoszek i w sposób zróżnicowany przebiegają w stosunku do istniejącej drogi krajowej nr.7 oraz stopnia jej wykorzystania a mianowicie po północnej lub południowej stronie istniejącej drogi oraz w jej bliskim sąsiedztwie,

3.cztery warianty drogi nr.20, które na obejściu wschodnim m. Żukowa (od m. Glińcz) mają wspólny przebieg a na północ od miasta do m. Chwaszczyno przebiegają w trzech wariantach po wschodniej stronie istniejącej drogi nr.20 a w jednym wariancie po zachodniej stronie tej drogi – tworząc zachodnie obejście m. Chwaszczyno.

Rozpatrywane w/w warianty tras, w wyniku przeprowadzanej oceny (kryterium środowiskowe, społeczne, techniczno-funkcjonalne, ruchu i efektywności -ekonomicznej), mają pozwolić na wskazanie jednego z wariantów dla każdej z poszczególnych dróg w wyniku, którego to wyboru ustalony zostanie ostateczny nowy przebieg dróg krajowych S6,7 i 20 w zachodniej części metropolii zatoki gdańskiej.

Przeczytaj także:

Trasa Lęborska nie wcześniej niż w 2015 r (2007-02-15)

Południowa Obwodnica Gdańska (2007-02-01)

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.