mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe drogi na Skarpie w Toruniu

Nowe drogi na Skarpie w Toruniu

W Toruniu (na Skarpie) do użytku zostały oddane dwa istotne fragmenty dróg: całkowicie nowy odcinek ul. Olimpijskiej oraz dobudowana druga jezdnia ul. Konstytucji 3 Maja. Inwestycja kosztowała 10 mln zł.

Nowe drogi na Skarpie w Toruniu
Rezerwa terenu pod budowę i rozbudowę tego układu drogowego była utrzymywana w planach miasta od wielu lat. Kosztem około 10 mln zł miasto wybudowało dwujezdniową ulicę miejską w klasie drogi zbiorczej. Powstał zupełnie nowy, 700-metrowy odcinek ul. Olimpijskiej od Szosy Lubickiej do ronda przy Konstytucji 3 Maja. Jest to droga dwujezdniowa z zatokami autobusowymi, chodnikami i ciągami pieszo-rowerowymi. W ulicy tej wybudowane zostało pełne uzbrojenie w postaci kanalizacji i oświetlenia ulicy.

Wybudowano również drugą jezdnię na ulicy Konstytucji 3 Maja o długości 1000 m na odcinku od ronda z ulicą Olimpijską do ulicy Raszei. Także tutaj powstały zatoki autobusowe i chodniki. Został również wyremontowany istniejący fragment ul. Konstytucji 3 Maja - od ronda z ulicą Olimpijską do skrzyżowania Honorowych Dawców Krwi.

Choć nowe i przebudowane fragmenty mają charakter dróg lokalnych, będą pełnić istotną rolę w całym układzie komunikacyjnym Torunia. Zamykają bowiem i spinają istniejący układ drogowy wokół osiedli na północ i południe od Szosy Lubickiej, a w ten sposób zapewniają sprawność powiązań komunikacyjnych pomiędzy terenami mieszkaniowymi a resztą miasta. Zrealizowana inwestycja umożliwi też mieszkańcom Skarpy i Kaszczorka wyjazd w kierunku Warszawy, Olsztyna, Gdańska, Łodzi bez konieczności przejazdu przez ruchliwe skrzyżowania Szosy Lubickiej.

Dzięki przebudowie ul. Konstytucji 3 Maja poprawi się także bezpieczeństwo w rejonie placu Honorowych Dawców Krwi. Ruch na tym skrzyżowaniu odbywa się obecnie jak po rondzie, czyli wszystkie wloty na skrzyżowanie zostały podporządkowane.  Istotne jest, że nowe drogi stanowić też będą alternatywę dla odcinka Szosy Lubickiej w przypadku kolizji drogowej lub innej nieprzewidzianej awarii. Prace zostały ukończone dwa miesiące przed zaplanowanym terminem.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Volvo S80 D5 Summum R-design - cenna zabawka

auto motor i sport 0000-00-00

Tylko dla chłopców. Volvo na pewno nie jest firmą, która dyskryminuje kobiety, ale model S80 D5 w wersji Summum z pakietem R-Design stworzono z pewnością z myślą o mężczyznach.

Komentuj:

~skarpianin 2009-10-20

Za te pieniadze to powinny być złote barierki i kryształowe lampy. Poza tym wszystkie studzienki do poprawki [cześć poprawili na szczęście] poza tym jak popada deszcz to woda zamiast do kratek to stoi przed nimi bo spadki żle porobione. Ale co tam niech ludzie się cieszą to że można było 1,5 miesiąca wcześniej skończyć to też nie miało znaczenia [wszystko stało i czekało na oficjalny termin] Mogli choć w tej kasie kupić jedno lustro bo jak się przez tory przejeżdza to oczywiście pod takim kątem że nie widać czy nie nadjeżdza czasem tramwaj [ale nie ma co się przejmowac jak coś to pogotowie i szpital blisko]

~doatora 2009-10-20

Osiedle nazywa się "Na Skarpie" nie zaś "Skarpa". Tak więc w artykule zamiast na Skarpie powinno być Na Skarpie. pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.