Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe drogi, nowe zakłady

Nowe drogi, nowe zakłady

Obwodnica Witnicy zaplanowana była od ponad ćwierć wieku. W zeszłym tygodniu nastąpiło jej uroczyste otwarcie połaczone z uruchomieniem działalności nowej fabryki w zlokalizowanej przy niej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To właśnie w końcu lat 90-tych lokalne władze zdały sobie sprawę z ogromnego wpływu obwodnicy na rozwój Witnicy, szczególnie w kontekście SSE, która jest przecięta tą komunikacyjną arterią.

Nowe drogi, nowe zakłady

Innym, równie ważnym czynnikiem był bardzo duży wzrost ruchu drogowego, także tirów, przez centrum miasta. Stanowiło to i stanowi olbrzymie obciążenie zarówno dla mieszkańców żyjących w hałasie jak i dla budynków narażonych na wstrząsy.

Obwodnicę wokół Witnicy wybudowano ze środków programu PHARE "Spójność społeczna - gospodarcza" za ok. 650 tys. euro. Z kolei lokalne władze zainwestowały 22,4 mln zł. w wyremontowanie drogi wiodącej z Gorzowa do Kostrzynia. W rezultacie powstała infrastruktura drogowa zachęcająca do inwestowania na tym terenie.

Przeczytaj także:

Trzy etapy żarskiej obwodnicy (2005-12-12)

Ruszyła budowa DTŚ (2006-04-19)

Obwodnica z nowym mostem na Dunajcu (2006-04-12)

 

Tematy w artykule: lubuskie obwodnice

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.