mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe drogi, nowe zakłady

Nowe drogi, nowe zakłady

Obwodnica Witnicy zaplanowana była od ponad ćwierć wieku. W zeszłym tygodniu nastąpiło jej uroczyste otwarcie połaczone z uruchomieniem działalności nowej fabryki w zlokalizowanej przy niej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To właśnie w końcu lat 90-tych lokalne władze zdały sobie sprawę z ogromnego wpływu obwodnicy na rozwój Witnicy, szczególnie w kontekście SSE, która jest przecięta tą komunikacyjną arterią.

Nowe drogi, nowe zakłady

Innym, równie ważnym czynnikiem był bardzo duży wzrost ruchu drogowego, także tirów, przez centrum miasta. Stanowiło to i stanowi olbrzymie obciążenie zarówno dla mieszkańców żyjących w hałasie jak i dla budynków narażonych na wstrząsy.

Obwodnicę wokół Witnicy wybudowano ze środków programu PHARE "Spójność społeczna - gospodarcza" za ok. 650 tys. euro. Z kolei lokalne władze zainwestowały 22,4 mln zł. w wyremontowanie drogi wiodącej z Gorzowa do Kostrzynia. W rezultacie powstała infrastruktura drogowa zachęcająca do inwestowania na tym terenie.

Przeczytaj także:

Trzy etapy żarskiej obwodnicy (2005-12-12)

Ruszyła budowa DTŚ (2006-04-19)

Obwodnica z nowym mostem na Dunajcu (2006-04-12)

 

Tematy w artykule: lubuskie obwodnice

Podobne wiadomości:

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.