mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe ekrany przy Obwodnicy Trójmiasta

Nowe ekrany przy Obwodnicy Trójmiasta

Rozpoczęła się rozbiórka starych i budowa nowych ekranów akustycznych przy drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni Chyloni. Będą prawie trzykrotnie dłuższe.

Nowe ekrany przy Obwodnicy Trójmiasta
Sukcesywnie postępują prace przy rozbiórce starych, uszkodzonych ekranów akustycznych na wysokości centrum handlowego w Gdyni Chyloni przy drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Trójmiasta. W to miejsce zostaną zamontowane nowe ekrany o długości 1176 metrów, a więc trzy razy dłuższe. Dzięki temu mieszkańcy budynków leżących po zachodniej stronie obwodnicy będą chronieni przed hałasem generowanym przez pojazdy. Nowe ekrany będą powiązane z już istniejącymi na wysokości Gdyni Demptowa, tak więc ich skuteczność będzie bardziej efektywna.

— W czasie robót drogowych utrudnienia w ruchu ograniczamy do niezbędnego minimum, choć trzeba liczyć się, że w niektóre dni jezdnia w tym miejscu zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. — mówi Robert Marszałek, Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad w Gdańsku. — Na szczęście jest to wjazd na drogę ekspresową i ruch jest „dawkowany” przez działającą na pobliskim skrzyżowaniu z ulicą Morską sygnalizację świetlną, więc nie powinno być tu korków.

Wszystkie prace powinny zakończyć się do końca listopada br. Prace rozbiórkowe i te związane z montażem nowych ekranów będą kosztowały około 763 tys. zł.
Tematy w artykule: pomorskie

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross