mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe ekspresowe odcinki

Nowe ekspresowe odcinki

W pierwszej połowie kwietnia udostępniono do ruchu prawie 20-kilometrowy odcinek nowych dróg ekspresowych w woj. łódzkim. Chodzi o odcinki S8 od węzła Róża do węzła Rzgów oraz S14 od węzła Dobroń do węzła Róża.

Nowe  ekspresowe odcinki
Oddany fragment trasy stanowi południową obwodnicę aglomeracji łódzkiej i w przyszłości będzie częścią trasy łączącej Dolny Śląsk z centrum kraju. Do użytku oddawane są kolejne odcinki realizacyjne; „siódmy” od węzła Dobroń (S14/DK14) do węzła Róża (S8/S14), część szóstego – węzeł Róża i niemal cały „ósmy”; od węzła Róża do węzła Rzgów (S8/DK1).

 Dzięki temu kierowcy jadący z południa drogą krajową nr 1 i zmierzający w kierunku Łasku, Zduńskiej Woli lub Konstantynowa Łódzkiego i Zgierza będą mogli ominąć centrum 70-tysięcznych Pabianic. To samo dotyczy przemierzających trasę Sieradz – Tomaszów Mazowiecki.

Oddano m.in. 3,6 km fragmentem drogi ekspresowej S14 oraz węzeł Róża. Odcinek został wybudowany przez konsorcjum firm DRAGADOS - POL-AQUA.

Umowę z wykonawcą podpisano w październiku 2011 roku. Wartość całego kontraktu  to blisko 550 milionów złotych. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013.

Pod koła kierowców trafił także fragment drogi ekspresowej S8 Węzeł Wieluń – Łódź (A1). Liczy on łącznie blisko 19,5 km długości ale do użytku trafi jego 16 kilometrowy fragment (od węzła Róża do węzła Rzgów). Ma on betonową nawierzchnię.

Jego wykonawcą jest firma BUDIMEX, z którą umowę podpisano w październiku 2011 roku. Prace budowlane ukończono przed terminem, pod koniec 2013 roku. Koszt przedsięwzięcia to blisko 850 milionów złotych Podobnie jak odcinki 6 i 7, odcinek ósmy był dofinansowany w ramach POIiŚ.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~p_brz 2014-04-25

Mapkę macie tutaj: http://gddkia.gov.pl/pl/1037/sprawdz-na-mapie-przygotowanie-drog-i-autostrad

~Tomasz 2014-04-17

po raz setny pytamy GDZIE MAPKA tych dróg? niech szanowny redaktor w końcu się wyśilii !!

~andy 2014-04-17

taki nowy system "jewrejski" - tu kupka tam kupka i w sumie jedno wielkie G...o a nie dałoby się podzielić na odcinki ot tak po 15cm????byłoby więcej do chwalenia się sukcesami

~janles62 2014-04-13

przydały by się mapki nowych odcinków,nie musiałbym patrzec na mapę,nie jestem zawodowym kierowcą więc nazwy nic mi nie mówia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przegląd płatny z góry od jesieni
Przegląd płatny z góry od jesieni
Już jesienią właściciele samochodów będą musieli zapłacić za przegląd, zanim samochód wjedzie na ścieżkę diagnostyczną.