mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe informacje ws. A1 Świerklany-Gorzyczki

Nowe informacje ws. A1 Świerklany-Gorzyczki

Zostało zawarte porozumienie pomiędzy GDDKiA a wykonawcą A1 ALPINE Bau. Celem porozumienia jest usprawnienie dalszej realizacji umowy i umożliwienie oddania do ruchu całego odcinka autostrady płatnej A1, od węzła „Świerklany” (bez węzła) do granicy państwa z Republiką Czeską w Gorzyczkach w możliwie najkrótszym czasie.

Nowe informacje ws. A1 Świerklany-Gorzyczki
W ramach porozumienia ustalono m.in., że wykonawca zrealizuje wszystkie roboty objęte nakazami wskazanymi w Decyzji Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nazdzoru Budowlanego, GDDKiA przekaże Wykonawcy dokumentację projektową dla sprężenia zewnętrznego i żeber usztywniających nakazanych w Decyzji ŚWINB a Wykonawca niezwłocznie przystąpi do wykonania robót w tym zakresie i wykona je w najkrótszym możliwym czasie zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem robót. W przypadku nie podjęcia w/w robót przez ALPINE we wskazanym terminie, ich nieterminowej realizacji zgodnie z zatwierdzonym przez Inżyniera Harmonogramem Robót, wykonywania ich niezgodnie z przekazaną przez GDDKiA dokumentacją projektową lub odmowy ich realizacji na podstawie przekazanej dokumentacji projektowej, GDDKiA uprawniona będzie do zatrudnienia innego Wykonawcy, który wykona przedmiotowe roboty na koszt ALPINE Bau.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~czytelnik 2012-07-27

Alpine Bau to firma z wielkimi zadęciami. Realia pokazują że ta firma nie nadaje się nawet do zamiatania ulic. GDDKiA dwa razy dopuściła tą firmę do realizacji tego samego odcinka drogi. Komu tak niezwykle usilnie zależało na tym właśnie wykonawcy?

Jotgie 2012-07-25

Najdłużej budowany odcinek autostrady na świecie. Muszę tego użyć - hitlerowskie Niemcy w tym SAMYM CZASIE wybudowali 3 tys km! A ten się ciągnie bodajże od 2008 roku!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.