mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe inwestycje drogowe w Bielsku Białej

Nowe inwestycje drogowe w Bielsku Białej

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku – Białej planuje w 2014 r. realizację zadania „Rozbudowa ulicy Kwiatkowskiego i przebudowa mostu nad rzeką Białą w Bielsku – Białej”. Harmonogram zakłada, ze inwestycja będzie realizowana od marca 2014 r. do października 2014 r.

Nowe inwestycje drogowe w Bielsku Białej

Rozbudowa obejmie odcinek o długości 370 metrów - od ronda im. Ofiar Katynia do ronda im. Narodowych Sił Zbrojnych. W ramach zaplanowanych prac zostanie wykonane odwodnienie ulicy, powstaną obustronne chodniki oraz dwie zatoki autobusowe. Przebudowane zostaną także zjazdy, oświetlenie uliczne oraz kolidujące sieci infrastruktury technicznej. W ramach zadania wykonany zostanie kompleksowy remont pochodzącego z lat 70. ubiegłego wieku mostu, który znajduje się w złym stanie technicznym.

W związku z pracami wystąpią utrudnienia w ruchu. Prace prowadzone będą przy zamknięciu odcinka ulicy Kwiatkowskiego pomiędzy rondami im. Ofiar Katynia i Narodowych Sił zbrojnych (przy całkowitym zamknięciu mostu dla pieszych i pojazdów, z zachowaniem dojazdu do zlokalizowanych w obszarze budowy jednostek i zakładów).

Obecnie trwają procedury przetargowe na wybór wykonawcy prac budowlanych i nadzoru dla inwestycji.
 


Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~Ja i mój klekot- i ból głowy na wylocie D.K.52 2014-02-20

Zwracam uwagę na fatalny stan drogi wylotowej DK52 /ul.Krakowska/ w granicach miasta. Wąska,bez prawo i lewo skrętów ,bez zatok autobusowych ,z koleinami i muldami.Droga pokonuje liczne wzniesienia i łuki ,co skutkuje powstawaniem zatorów,zwłaszcza przez pojazdy wolniejsze i autobusy stojące na przystankach w pasie jezdni.Problemem są tez liczne wjazdy do posesji i firm co przy zimowej aurze daje tiry mające problemy z ruszeniem pod górkę.Prosi sie o dodatkowy pas wolnej jazdy przy wzniesieniach,lewoskręty i zatoki autobusowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.