mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe inwestycje drogowe w Bielsku Białej

Nowe inwestycje drogowe w Bielsku Białej

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku – Białej planuje w 2014 r. realizację zadania „Rozbudowa ulicy Kwiatkowskiego i przebudowa mostu nad rzeką Białą w Bielsku – Białej”. Harmonogram zakłada, ze inwestycja będzie realizowana od marca 2014 r. do października 2014 r.

Nowe inwestycje drogowe w Bielsku Białej

Rozbudowa obejmie odcinek o długości 370 metrów - od ronda im. Ofiar Katynia do ronda im. Narodowych Sił Zbrojnych. W ramach zaplanowanych prac zostanie wykonane odwodnienie ulicy, powstaną obustronne chodniki oraz dwie zatoki autobusowe. Przebudowane zostaną także zjazdy, oświetlenie uliczne oraz kolidujące sieci infrastruktury technicznej. W ramach zadania wykonany zostanie kompleksowy remont pochodzącego z lat 70. ubiegłego wieku mostu, który znajduje się w złym stanie technicznym.

W związku z pracami wystąpią utrudnienia w ruchu. Prace prowadzone będą przy zamknięciu odcinka ulicy Kwiatkowskiego pomiędzy rondami im. Ofiar Katynia i Narodowych Sił zbrojnych (przy całkowitym zamknięciu mostu dla pieszych i pojazdów, z zachowaniem dojazdu do zlokalizowanych w obszarze budowy jednostek i zakładów).

Obecnie trwają procedury przetargowe na wybór wykonawcy prac budowlanych i nadzoru dla inwestycji.
 


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Ja i mój klekot- i ból głowy na wylocie D.K.52 2014-02-20

Zwracam uwagę na fatalny stan drogi wylotowej DK52 /ul.Krakowska/ w granicach miasta. Wąska,bez prawo i lewo skrętów ,bez zatok autobusowych ,z koleinami i muldami.Droga pokonuje liczne wzniesienia i łuki ,co skutkuje powstawaniem zatorów,zwłaszcza przez pojazdy wolniejsze i autobusy stojące na przystankach w pasie jezdni.Problemem są tez liczne wjazdy do posesji i firm co przy zimowej aurze daje tiry mające problemy z ruszeniem pod górkę.Prosi sie o dodatkowy pas wolnej jazdy przy wzniesieniach,lewoskręty i zatoki autobusowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.