mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe kilometry, obwodnice i remonty

Nowe kilometry, obwodnice i remonty

Nie ma tygodnia bez zmian w sieci dróg krajowych. Oddawane do ruchu są nowe odcinki tras oraz obwodnice miast. Trwają liczne remonty na drogach krajowych.

Nowe kilometry, obwodnice i remonty
Obwodnica Rawicza w ciągu DK36

We wrześniu otwarto obwodnicę Rawicza w woj. wielkopolskim. Dziewięciokilometrowa obwodnica w ciągu drogi krajowej nr 36 usprawni przejazd na trasie i w samym mieście. Czas przejazdu między Lubinem a Krotoszynem skrócił się o około 20 minut. Do tej pory przez Rawicz przejeżdżało ponad 18 tysięcy pojazdów dziennie. Teraz jest luźniej i bezpieczniej. Nowa trasa omija ciasne centrum Rawicza oraz wsie Masłowo i Załęcze. Poprawiły się także warunki przejazdu na drodze krajowej nr 5 przez Rawicz.

Bezpieczniej w kujawsko-pomorskim

Bezpieczniej jest także na innym odcinku krajowej piątki przebiegającym przez kujawsko-pomorskie: w Osielsku na przejściu dla pieszych zainstalowano oznakowanie aktywne. Podobne urządzenia pomagają pieszym na przejściu w Brodnicy na drodze krajowej nr 15 oraz w Czarnowie na drodze krajowej nr 80. Z tego przejścia korzystają przede wszystkim uczniowie pobliskiej szkoły.

Działania poprawiające płynność i bezpieczeństwo ruchu prowadzone są także na sześciu innych drogach krajowych przecinających kujawsko-pomorskie: trasach nr 15, 16, 25, 56, 62 i 91. Nowa nawierzchnia układana jest w sumie na ponad 30 kilometrach dróg, także na wspomnianej już piątce na odcinku Świecie - Dworzysko.

Przebudowana DK46 w stronę Częstochowy

W innym regionie kraju, na Opolszczyźnie, dobiegła końca przebudowa kolejnego odcinka drogi krajowej nr 46 prowadzącej z Opola w kierunku Ozimka i Częstochowy. Na czterokilometrowym odcinku od Lędzin do Dębskiej Kuźni kierowcy jadą szeroką na 7 metrów, wzmocnioną jezdnię. Zadbano o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Bezpieczne poruszanie po trasie ułatwiają azyle dla pieszych oraz sygnalizacja świetlna. Zakres robót na tym odcinku DK 46 obejmował także utwardzenie poboczy, budowę barier ochronnych pasów lewoskrętu i prawoskrętu, chodników i ścieżek rowerowych oraz zatok autobusowych.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.