mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe kilometry, obwodnice i remonty

Nowe kilometry, obwodnice i remonty

Nie ma tygodnia bez zmian w sieci dróg krajowych. Oddawane do ruchu są nowe odcinki tras oraz obwodnice miast. Trwają liczne remonty na drogach krajowych.

Nowe kilometry, obwodnice i remonty
Obwodnica Rawicza w ciągu DK36

We wrześniu otwarto obwodnicę Rawicza w woj. wielkopolskim. Dziewięciokilometrowa obwodnica w ciągu drogi krajowej nr 36 usprawni przejazd na trasie i w samym mieście. Czas przejazdu między Lubinem a Krotoszynem skrócił się o około 20 minut. Do tej pory przez Rawicz przejeżdżało ponad 18 tysięcy pojazdów dziennie. Teraz jest luźniej i bezpieczniej. Nowa trasa omija ciasne centrum Rawicza oraz wsie Masłowo i Załęcze. Poprawiły się także warunki przejazdu na drodze krajowej nr 5 przez Rawicz.

Bezpieczniej w kujawsko-pomorskim

Bezpieczniej jest także na innym odcinku krajowej piątki przebiegającym przez kujawsko-pomorskie: w Osielsku na przejściu dla pieszych zainstalowano oznakowanie aktywne. Podobne urządzenia pomagają pieszym na przejściu w Brodnicy na drodze krajowej nr 15 oraz w Czarnowie na drodze krajowej nr 80. Z tego przejścia korzystają przede wszystkim uczniowie pobliskiej szkoły.

Działania poprawiające płynność i bezpieczeństwo ruchu prowadzone są także na sześciu innych drogach krajowych przecinających kujawsko-pomorskie: trasach nr 15, 16, 25, 56, 62 i 91. Nowa nawierzchnia układana jest w sumie na ponad 30 kilometrach dróg, także na wspomnianej już piątce na odcinku Świecie - Dworzysko.

Przebudowana DK46 w stronę Częstochowy

W innym regionie kraju, na Opolszczyźnie, dobiegła końca przebudowa kolejnego odcinka drogi krajowej nr 46 prowadzącej z Opola w kierunku Ozimka i Częstochowy. Na czterokilometrowym odcinku od Lędzin do Dębskiej Kuźni kierowcy jadą szeroką na 7 metrów, wzmocnioną jezdnię. Zadbano o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Bezpieczne poruszanie po trasie ułatwiają azyle dla pieszych oraz sygnalizacja świetlna. Zakres robót na tym odcinku DK 46 obejmował także utwardzenie poboczy, budowę barier ochronnych pasów lewoskrętu i prawoskrętu, chodników i ścieżek rowerowych oraz zatok autobusowych.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando