mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe kilometry w Gdańsku

Nowe kilometry w Gdańsku

Kosztem ponad 68 milionów złotych powstanie kolejny odcinek ul. Armii Krajowej w Gdańsku. Inwestycja umożliwi dotarcie, jedną z głównych gdańskich arterii, do obwodnicy miasta i krajowej siódemki. Prace rozpoczną się w marcu 2006 r.

Głównym wykonawcą prac jest konsorcjum firm MTM i Warbud. Koszt całego przedsięwzięcia to 68,5 mln zł. 75 procent tej sumy udało się pozyskać z Unii Europejskiej. Miasto Gdańsk wykłada z budżetu jedynie 18,5 mln. zł.

Nowy odcinek o długości 2037 m posiadać będzie dwa pasy ruchu w każdą stronę wraz z oświetleniem i odwodnieniem. Przebudowane zostaną również drogi boczne o łącznej długości 2077 m. Nad trasą znajdą się trzy wiadukty, a w pobliżu powstaną dwa zbiorniki retencyjne. Ponadto zbudowane zostaną wysokie na 3-4 m ekrany dźwiękochłonne o łącznej długości 1180 m. Zakończenie prac przewidziano na grudzień 2007 r.

Budowa nowego odcinka ul. Armii Krajowej umożliwi połączenie krajowej siódemki "Warszawskiej" ze Śródmieściem Gdańska i Obwodnicą Aglomeracji Gdańskiej. Ułatwi komunikację międzydzielnicową, a także udrożni ruch samochodowy w kierunku Pojezierza Kaszubskiego Na inwestycji skorzystają oprócz mieszkańców Gdańska przede wszystkim odbiorcy usług portowo - przemysłowych, przedsiębiorcy , mieszkańcy gmin przyległych oraz turyści.

To kolejna z inwestycji na którą władzom Gdańska udało się pozyskać środki unijne. Dofinansowanie otrzymały projekty tj.: ul. Wały Jagiellońskie - 23 mln zł, przebudowa i modernizacja dróg prowadzących do portu - 31,5 mln zł, ul. Marynarki Polskiej - 34 mln zł, Trasa W-Z - 50 mln zł, Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej 81 mln zł.

Przeczytaj także:

Wielkie inwestycje w Gdańsku (2006-01-10)

Ruszyła budowa terminalu w Gdańsku  (2005-10-27)

Wały z unijnej kasy (2005-09-28)

 
 

Tematy w artykule: pomorskie Gdańsk

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut
Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut
Instytut SAMAR donosi, że rynek nowych samochodów w Polsce cały czas rośnie. Wszystko wskazuje na to, że prognozowana sprzedaż na koniec roku, czyli 490 tys. samochodów, jest jak najbardziej realna do osiągnięcia.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech