mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe mosty w Bieczu

Nowe mosty w Bieczu

Trwają zaawansowane prace nad 5 km odcinkiem obwodnicy Biecza, której budowa ruszyła w maju 2007 roku. Pod koniec grudnia ubiegłego roku drogowcy montowali most na rzece Ropie.

Nowe mosty w Bieczu
Obwodnica Biecza będzie jednojezdniową drogą klasy GP (główna przyspieszona). Trasa obwodnicy przecina trzy cieki wodne: potok Libuszanka, rzekę Ropę i potok Sitnicznka, oraz linię PKP. W ciągu drogi powstają trzy mosty o łącznej długości 292,3 m, dwa wiadukty o łącznej długości 107,8 m, przepust oraz dwa mury oporowe o łącznej długości 160,5 m. Po zakończeniu prac fundamentowych przy wszystkich obiektach mostowych, prowadzone były prace związane z przygotowaniem podpór i montażem konstrukcji stalowych, które prowadziła firma Polimex Mostostal ze Stalowej Woli. Do montażu mostu na rzece Ropie na plac budowy ściągnięto największy dźwig w Polsce, dzięki czemu można było zamontować dwie stutonowe belki tworzące obiekt.

Koszt całej inwestycji, która ma się zakończyć we wrześniu 2008 roku,  to 127,4 mln złotych. Według Generalnego Pomiaru Ruchu wykonanego w 2005 roku przez centrum Biecza przejeżdża średnio ponad 7000 pojazdów na dobę, co stanowi wzrost o 19% w stosunku do GPR 2000. Dzięki obwodnicy cały ruch tranzytowy zostanie przeniesiony poza miasto, co poprawi komfort życia mieszkańców, skróci czas przejazdu przez Biecz, a tym samym zmniejszy emisję spalin.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~Rafał 2008-01-07

Zdjęcia na stronie urzędu miasta Biecz pokazują montaż wiaduktów dźwigami 80 i 130ton przez Polimex-Mostostal ze Stalowej Woli oraz wynajętym największym dźwigiem w Polsce 700ton.

~Rafał 2008-01-07

Więcej zdjęć z budowy obwodnicy można znaleść na stronie urzędu miasta Biecz. Jest tam kilkadziesiąt fotek posegregowanych miesiącami. Zdjęcia z listopada i grudnia pokazują montaż wiaduktów i mostów .

~daniel 2008-01-05

witam wszystkich

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.