mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe mosty w Małopolsce

Nowe mosty w Małopolsce

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował o oddaniu do użytku kilku nowych obiektów mostowych w ciągu dróg wojewódzkich nr 956 i 957. Wszystkie prace były finansowane ze środków województwa małopolskiego.

Nowe mosty w Małopolsce
Marszałek Małopolski Marek Nawara wziął udział w uroczystości oddania do użytku przebudowanych obiektów inżynierskich w miejscowościach Biertowice, Baczyn i Budzów. Most na potoku Rudnik w Biertowicach, przepust w Baczynie oraz most na potoku Zachełmianka w Budzowie powstały w ramach inwestycji prowadzonych na drodze wojewódzkiej nr 956. W przypadku mostu w Biertowicach konieczna była budowa nowego obiektu (stary nie nadawał się do remontu). Wybudowana przeprawa ma długość 10,8 m i dysponuje nośnością 40 ton. Prace nie ominęły też dojazdów do mostu. Z kolei w Baczynie przebudowano stary przepust. Ma on ponad 16 m długości i nośność 50 ton. Aby zabezpieczyć nowy obiekt, została wykonana regulacja potoku wraz z zabezpieczeniem jego koryta. Drogowcy wybudowali także nowy most w Budzowie, ponieważ stary był w tak złym stanie technicznym, że nie nadawał się do remontu. Nowy obiekt ma długość 13,35 m i nośność 40 ton. Wszystkie prace były prowadzone przez ponad rok i kosztowały prawie 4 mln zł.

Poza tym zakończyła się także przebudowa trzech mostów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 957 w miejscowości Zubrzyca Górna. Drogowcy wybudowali nową przeprawę na potoku Syhlec (obiekt ma 12 m długości i nośność 50 ton), most na potoku Solawka (23 m długości i 50 ton nośności) oraz przebudowali most na potoku Zubrzyckim (długość 16,1 m i nośność 50 ton). Prace te kosztowały prawie 7,2 mln zł. Zakończono także remont mostu w Czarnym Dunajcu. Droga wojewódzka nr 957 na tym odcinku jest bardzo ważnym elementem systemu komunikacyjnego Podhala, dlatego nie można było zamknąć obiektu na czas remontu. Prace musiały być prowadzone przy utrzymaniu ruchu. Remont trwał nieco ponad rok i kosztował prawie 6,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Teri 2009-02-10

Czy ktoś mógłby podać współrzędne tych nowych mostów/przepustów? Dzięki :-)

~bankowiec 2009-02-10

no ,mając wykształcenie mgr inż.budowy mostów można w Polsce zostać prezesem NBP_

~darus75_inz_bud 2009-02-09

Witam Po pierwsze - przepust to taki obiekt mostowy o przekroju zamkniętym jak rura okrągła albo kwadratowa, zazwyczaj z kręgów betonowych albo z blachy faliste a ostatnio żelbetowe, umiejscowione w nasypie drogowym. Po drugie - jako inżyniera mostowego wkurza mnie że dziennikarze ciągle piszą "drogowcy" zbudowali most... Mosty budują MOSTOWCY, proszę pamiętać bo drogowcy dla nas to tzw. "piachosypy" i daleko im do inżyniera mostowego - konstruktora. Ale pozdrawiam drogowców.

~przepust 2009-02-09

co to jest przepust?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.