mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe mosty w Szczecinie

Nowe mosty w Szczecinie

W ciągu Autostrady Poznańskiej czyli drogi krajowej nr 31 w Szczecinie powstaje most nad Odrą. W drugim etapie inwestycji powstanie kolejny most nad Regalicą.

Etap I - Budowa mostu nad rzeką Odrą wraz z włączeniem w układ drogowy

Długość nowego mostu wynosi 206 m. Zadanie obejmuje budowę nowego mostu o konstrukcji trzyprzęsłowej, szerokości 14,4 m z dwoma pasami ruchu, ścieżką rowerową, chodnikiem wraz z włączeniem w istniejący układ drogowy za pomocą wiaduktów dojazdowych. Długość wiaduktów dojazdowych wynosi 96 i 160 m. Nowa przeprawa na Odrze Zachodniej powstaje na południe od istniejącego już ponad 50 lat mostu im. Karola Świerczewskiego.

Etap II - Budowa mostu nad rzeką Regalicą wraz z włączeniem w układ drogowy

Zadanie obejmuje budowę nowego mostu o długości 228 m, o konstrukcji trzyprzęsłowej, szerokości 17,9 m z trzema pasami ruchu ścieżką rowerową, chodnikiem wraz z włączeniem w istniejący układ drogowy za pomocą wiaduktów dojazdowych. Długość wiaduktów dojazdowych wynosi 100 i 130 m.

Łączna wartość inwestycji wyniesie 80 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego - Transport w wysokości 44,mln złotych co stanowi 75% wartości etapu I zadania. Miasto szczecin przeznaczy około 32 mln zł na inwestycję, brakujące 4 mln zł wpłynie z budżetu państwa.

Inwestycja musi zakończyć się planowo w kwietniu 2008 roku, ponieważ wymaga tego procedura uzyskania dofinansowania z UE. Długo trwające procedury przetargowe opóźniały termin rozpoczęcia inwestycji. Plac budowy został przekazany wykonawcy Płockiemu Przedsiębiorstwu Robót Mostowych S.A. około 3 miesiące temu - w maju 2006 roku.

W dalszej perspektywie planowane jest powstanie drugiej nitki szosy oraz budowa nowych mostów w miejscu zdemontowanych obiektów. Inwestycję ma zakończyć budowa efektownych estakad w kierunku Podjuch, Zdrojów i trasy łączącej z autostradą A6. Szacuje się, że realizacja tych projektów wyniesie około 200 mln zł. Lokalne władze będą czynić starania o pozyskanie dofinansowania z środków UE.

Przeczytaj także:

Autostrada Poznańska - budują mosty (2006-05-24)

Wsparcie dla zachodniej obwodnicy Szczecina (2006-02-17)

Ruszają prace na berlince (2005-08-24)

Gorzów rozkopany do wiosny? (2006-07-24)

Przeprawa dla Kwidzyna (2006-06-14)

Przebudowa Mostu Szczytnickiego we Wrocławiu (2006-05-24)

 


Podobne wiadomości:

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Komentuj:

~as 2006-08-21

nie rozumiem?? buduja most na poludnie od starego, ok wszystko super tylko jak my tam dojedziemy????? most wybuduja a co z dojazdem do mostu? kolejny bubel dorgowy???????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.