mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe nazwy węzłów

Nowe nazwy węzłów

Rozpoczęła się budowa węzła na drodze w pobliżu Kutna, ale także porządkowane są nazwy węzłów na autostradzie i drogach ekspresowych. Chodzi o to, aby skrzyżowania na rozwijającej się stale sieci głównych dróg były logiczne, łatwo się kojarzyły z większymi miastami i pomagały kierowcom w określeniu pozycji na trasie. Dotychczasowe, robocze nazwy były przydzielane często np. od najbliższej wsi. 

Nowe nazwy węzłów
Rozpoczęła się budowa węzła na drodze nr 92 w pobliżu Kutna (łódzkie). Na drodze krajowej nr 92 w okolicy Kutna zmieniła się organizacja ruchu. Około trzech kilometrów za miastem - jadąc w kierunku Łowicza - na kilkusetmetrowym odcinku wybudowano dla samochodów drogę tymczasową. Ma to związek z rozpoczynającą się budową węzła "Kotliska". W przyszłości w tym miejscu będzie można zjechać z autostrady A1 podróżując z północy i dotrzeć do Łowicza, Kutna, Krośniewic i Łęczycy. Zgodnie z sugestiami drogowców nowy węzeł ma się nazywać w przyszłości Kutno-Wschód. Na oficjalną nazwę trzeba jednak jeszcze zaczekać.

W regionie łódzkim nazwy oficjalnie zmieniły na razie trzy węzły. Dotychczasowy węzeł "Piątek" u zbiegu autostrady A2 i drogi wojewódzkiej 702 został węzłem "Zgierz". I tu będzie czekała na kierowców największa niespodzianka, ponieważ wielu zmotoryzowanych przywykło już do starej nazwy, jaka funkcjonowała na tablicach. Zmiana była konieczna nie tylko z tego powodu, że Zgierz jest większym, bardziej znanym i położonym bliżej miastem, ale także dlatego, że węzeł "Piątek" pojawi się w innym miejscu. Tak zostanie nazwane "skrzyżowanie" autostrady A1 z drogą wojewódzką 703, ponieważ Piątek jest największym miastem w sąsiedztwie (i geometrycznym centrum Polski).

Kolejna zmiana dotyczy węzła; Stryków II u zbiegu DK14 i autostrady A2. Zmiana nie będzie radykalna, bo ostatecznie węzeł został nazwany "Stryków" i tu kierowcy nie powinni mieć problemów. Natomiast największy w województwie (i drugi co do wielkości w Polsce) węzeł Stryków I gdzie przetną się autostrady A1 i A2 nosi nazwę Łódź - Północ, co ułatwi orientację kierowcom.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.