mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe nazwy węzłów

Nowe nazwy węzłów

Rozpoczęła się budowa węzła na drodze w pobliżu Kutna, ale także porządkowane są nazwy węzłów na autostradzie i drogach ekspresowych. Chodzi o to, aby skrzyżowania na rozwijającej się stale sieci głównych dróg były logiczne, łatwo się kojarzyły z większymi miastami i pomagały kierowcom w określeniu pozycji na trasie. Dotychczasowe, robocze nazwy były przydzielane często np. od najbliższej wsi. 

Nowe nazwy węzłów
Rozpoczęła się budowa węzła na drodze nr 92 w pobliżu Kutna (łódzkie). Na drodze krajowej nr 92 w okolicy Kutna zmieniła się organizacja ruchu. Około trzech kilometrów za miastem - jadąc w kierunku Łowicza - na kilkusetmetrowym odcinku wybudowano dla samochodów drogę tymczasową. Ma to związek z rozpoczynającą się budową węzła "Kotliska". W przyszłości w tym miejscu będzie można zjechać z autostrady A1 podróżując z północy i dotrzeć do Łowicza, Kutna, Krośniewic i Łęczycy. Zgodnie z sugestiami drogowców nowy węzeł ma się nazywać w przyszłości Kutno-Wschód. Na oficjalną nazwę trzeba jednak jeszcze zaczekać.

W regionie łódzkim nazwy oficjalnie zmieniły na razie trzy węzły. Dotychczasowy węzeł "Piątek" u zbiegu autostrady A2 i drogi wojewódzkiej 702 został węzłem "Zgierz". I tu będzie czekała na kierowców największa niespodzianka, ponieważ wielu zmotoryzowanych przywykło już do starej nazwy, jaka funkcjonowała na tablicach. Zmiana była konieczna nie tylko z tego powodu, że Zgierz jest większym, bardziej znanym i położonym bliżej miastem, ale także dlatego, że węzeł "Piątek" pojawi się w innym miejscu. Tak zostanie nazwane "skrzyżowanie" autostrady A1 z drogą wojewódzką 703, ponieważ Piątek jest największym miastem w sąsiedztwie (i geometrycznym centrum Polski).

Kolejna zmiana dotyczy węzła; Stryków II u zbiegu DK14 i autostrady A2. Zmiana nie będzie radykalna, bo ostatecznie węzeł został nazwany "Stryków" i tu kierowcy nie powinni mieć problemów. Natomiast największy w województwie (i drugi co do wielkości w Polsce) węzeł Stryków I gdzie przetną się autostrady A1 i A2 nosi nazwę Łódź - Północ, co ułatwi orientację kierowcom.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.