mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe nazwy węzłów drogowych ułatwią podróżowanie

Nowe nazwy węzłów drogowych ułatwią podróżowanie

Węzeł Kielce Zachód zamiast węzła Kostomłoty – zmiana nazewnictwa węzłów drogowych planowana jest po ukończeniu budowy nowych odcinków tras ekspresowych realizowanych przez kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowe nazwy węzłów autostradowych i budowanych w ramach dróg ekspresowych to wynik trwającego w całej Polsce procesu ujednolicania oznakowania i nazewnictwa tak, aby było ono jak najbardziej czytelne dla kierowców i dostarczało jak najlepszej informacji. Nazwa węzła powinna informować kierowcę o możliwości dojazdu do najbliższego miasta lub miejscowości.  W przypadku większego miasta, na terenie lub w pobliżu którego jest więcej węzłów, nazwy mogą być dwuwyrazowe z nazwą miasta i kierunku geograficznego lub na przykład osiedla ( Kielce Północ, Kielce Bocianek).

Zgodnie z nowymi zasadami są już nazwane węzły zbudowane w ramach drogi ekspresowej S7 (Kielce Północ, Barcza, Zalezianka, Suchedniów). Planowane są zmiany nazw węzłów budowanych w ramach kieleckiej obwodnicy na Kielce Zachód, Kielce Jaworznia, Kielce Południe. Nowy węzeł dwupoziomowy budowany w ramach wylotu wschodniego z Kielc drogi ekspresowej S74 w miejscu skrzyżowania ulicy Świętokrzyskiej i Alei Solidarności ma nosić nazwę Kielce Bocianek. Docelowo nowe nazwy będą miały wszystkie nowe węzły, które powstaną w ramach budowy dróg ekspresowych S7 Warszawa – Kielce – Kraków i S74 Piotrków Trybunalski – Kielce – Opatów – Nisko. 

Podobne wiadomości:

Audi – we Frankfurcie z S-kami

auto motor i sport 0000-00-00

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~bigdyl 2011-10-20

Czy ktos wie czy wezly sa ponumerowane? Jesli tak, czy tablice informacyjne zawieraja numery wezlow?

~kierowca 2011-10-19

Jakie węzły ? Jakie ekspresówki ? Propaganda PO. Prezes powiedział że nic się nie buduje (szczególnie na wschód od Wisły) (dźwięk dartego papieru). A tak na poważnie drogowcy powinni zrobić rozeznanie wśród mieszkańców jak nazwać drugi człon - osobiście dodawałbym nazwę dzielnicy (osiedla) związanego z danym węzłem - Kielce - Zachód brzmi bezosobowo.

~jumper 2011-10-18

Hans ! Nimm SZESZOF TZAHOTT oder DEMBICA PUSTYNIA oder LUTSCH PULNOTSCH ! ... tak mu wytłumacz ;-)

Jotgie 2011-10-18

Uważam, że jeszcze powinny być ponumerowane! O wiele prościej powiedzieć: "Zjedź na S7 na "jedenastce". No bo nie wiem, jak wytłumaczyć Niemcowi, że ma zjechać na węźle RZESZÓW ZACHÓD czy węzeł DĘBICA PUSTYNIA czy ŁÓDŹ PÓŁNOC!?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.