mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe nazwy węzłów drogowych ułatwią podróżowanie

Nowe nazwy węzłów drogowych ułatwią podróżowanie

Węzeł Kielce Zachód zamiast węzła Kostomłoty – zmiana nazewnictwa węzłów drogowych planowana jest po ukończeniu budowy nowych odcinków tras ekspresowych realizowanych przez kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowe nazwy węzłów autostradowych i budowanych w ramach dróg ekspresowych to wynik trwającego w całej Polsce procesu ujednolicania oznakowania i nazewnictwa tak, aby było ono jak najbardziej czytelne dla kierowców i dostarczało jak najlepszej informacji. Nazwa węzła powinna informować kierowcę o możliwości dojazdu do najbliższego miasta lub miejscowości.  W przypadku większego miasta, na terenie lub w pobliżu którego jest więcej węzłów, nazwy mogą być dwuwyrazowe z nazwą miasta i kierunku geograficznego lub na przykład osiedla ( Kielce Północ, Kielce Bocianek).

Zgodnie z nowymi zasadami są już nazwane węzły zbudowane w ramach drogi ekspresowej S7 (Kielce Północ, Barcza, Zalezianka, Suchedniów). Planowane są zmiany nazw węzłów budowanych w ramach kieleckiej obwodnicy na Kielce Zachód, Kielce Jaworznia, Kielce Południe. Nowy węzeł dwupoziomowy budowany w ramach wylotu wschodniego z Kielc drogi ekspresowej S74 w miejscu skrzyżowania ulicy Świętokrzyskiej i Alei Solidarności ma nosić nazwę Kielce Bocianek. Docelowo nowe nazwy będą miały wszystkie nowe węzły, które powstaną w ramach budowy dróg ekspresowych S7 Warszawa – Kielce – Kraków i S74 Piotrków Trybunalski – Kielce – Opatów – Nisko. 

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~bigdyl 2011-10-20

Czy ktos wie czy wezly sa ponumerowane? Jesli tak, czy tablice informacyjne zawieraja numery wezlow?

~kierowca 2011-10-19

Jakie węzły ? Jakie ekspresówki ? Propaganda PO. Prezes powiedział że nic się nie buduje (szczególnie na wschód od Wisły) (dźwięk dartego papieru). A tak na poważnie drogowcy powinni zrobić rozeznanie wśród mieszkańców jak nazwać drugi człon - osobiście dodawałbym nazwę dzielnicy (osiedla) związanego z danym węzłem - Kielce - Zachód brzmi bezosobowo.

~jumper 2011-10-18

Hans ! Nimm SZESZOF TZAHOTT oder DEMBICA PUSTYNIA oder LUTSCH PULNOTSCH ! ... tak mu wytłumacz ;-)

Jotgie 2011-10-18

Uważam, że jeszcze powinny być ponumerowane! O wiele prościej powiedzieć: "Zjedź na S7 na "jedenastce". No bo nie wiem, jak wytłumaczyć Niemcowi, że ma zjechać na węźle RZESZÓW ZACHÓD czy węzeł DĘBICA PUSTYNIA czy ŁÓDŹ PÓŁNOC!?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport