Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe nazwy węzłów w Pomorskiem

Nowe nazwy węzłów w Pomorskiem

Jeszcze w tym roku na autostradzie A1 i Obwodnicy Trójmiasta Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku zmieni nazwy węzłów. Zmiany mają sprawić, by oznakowanie stało się bardziej czytelne dla użytkowników dróg, szczególnie tych spoza województwa pomorskiego.

Nowe nazwy węzłów w Pomorskiem
I tak na autostradzie A1 węzeł „Rusocin” będzie „Pruszczem Gdańskim”, węzeł „Stanisławie” pochodzący od nazwy niewielkiej wsi zmieni się na pobliski „Tczew”. Pojawią się też nazwy krain geograficznych: „Swarożyn” zmieni się na „Kociewie – Północ”, a budowany węzeł „Warlubie” na „Kociewie – Południe”.

Na S6 Obwodnicy Trójmiasta m.in. zamiast „Matarni” pojawi się „Gdańsk – Lotnisko”, „Wysoka” zmieni się w „Gdańsk – Osowa” a węzeł Kwiatkowskiego” w „Gdynię – Port”.

Budowane bądź projektowane drogi również otrzymają nowe nazwy, np. Obwodnica Słupska będzie miała węzły: „Słupsk – Zachód”, Słupsk – Południe”, Słupsk – Wschód” i „Redzikowo”. Na S7 Obwodnicy Południowej Gdańska znajdą się m.in. „Gdańsk – Południe” (obecny Straszyn), a na S7 na odcinku Koszwały – Kazimierzowo staną m.in. tablice z nazwami: „Żuławy – Zachód” w Koszwałach i „Żuławy – Wschód” w Rykach.

Zmiany nazewnictwa nie będą związane dużymi nakładami finansowymi, ponieważ zdecydowana większość węzłów bądź nie jest jeszcze oznakowana, bądź znajduje się na drogach nowobudowanych – informuje GDDKiA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~kierowca 2009-10-05

Wrescie te od drog pomysleli, bo kal jade np z Wroclawia do Katowic, to chce jechac do katowiec, jednak nie wiem kiedy sie zaczyna i jaki mam zjadz obrac, skoro sa tylko nazwy ulic..., to jest bzdurne. Tak samo na A2, co mnie obchodzi jakis Zychlin, skoro chce jechac i wiedzec, ze jest zjazd Konin, czy Kolo, a nie psia wulka....

~Colet 2009-07-14

Fajnie, że zamiast nazwy Starogard Gdański na dawnym zjeździe "Swarożyn" będzie "Kociewie". Starogard to niemałe miasto, a przy tym zjezdzie przede wszystkim samochody kierują się na Starogard, ew. na Malbork. Głupota

~sonar 2009-07-13

zgadzam się z kolegą, nazwy żuławy i kociewie będą niejasne, co do reszty nazw uważam ze są słuszne. Jeszce małe zastzreżenie do nazwy Gdańsk-Południe w starszynie, bo w zasadzie jadąc od strony Gdyni w tamtym miejscu zjezdzamy przede wszystkim do Pruszcza Gdańskiego oraz do Gdańska Oruni...hmm obawiam się ze niektórzy bedą po prostu do pruszcza zjezdzać drugim zjadem w rusocinie. Ale z drugiej strony nazwy węzłów nazwami, a na znaki zjazdowe trzeba patrzeć przede wszystkim a zjazd do pruszcza jest bardzo widoczny na tablicy przed wezłem w straszynie

~kaszeba 2009-07-13

Stara prawa: "co się polepszy, to się popieprzy". Bardzo dobrze, że będą węzły np. "Słupsk ..." ale nazwy typu "Kociewie ..." czy "Żuławy ..." będą dla obcych nieczytelne

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alfa Romeo Giulia w wersji kombi
Alfa Romeo Giulia w wersji kombi
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że już niebawem wachlarz wersji modelu Alfa Romeo Giulia powiększy się o wersję kombi. W sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje takiego modelu, który ma szansę zostać najpiękniejszym kombi na rynku.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj