mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe nazwy węzłów w Pomorskiem

Nowe nazwy węzłów w Pomorskiem

Jeszcze w tym roku na autostradzie A1 i Obwodnicy Trójmiasta Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku zmieni nazwy węzłów. Zmiany mają sprawić, by oznakowanie stało się bardziej czytelne dla użytkowników dróg, szczególnie tych spoza województwa pomorskiego.

Nowe nazwy węzłów w Pomorskiem
I tak na autostradzie A1 węzeł „Rusocin” będzie „Pruszczem Gdańskim”, węzeł „Stanisławie” pochodzący od nazwy niewielkiej wsi zmieni się na pobliski „Tczew”. Pojawią się też nazwy krain geograficznych: „Swarożyn” zmieni się na „Kociewie – Północ”, a budowany węzeł „Warlubie” na „Kociewie – Południe”.

Na S6 Obwodnicy Trójmiasta m.in. zamiast „Matarni” pojawi się „Gdańsk – Lotnisko”, „Wysoka” zmieni się w „Gdańsk – Osowa” a węzeł Kwiatkowskiego” w „Gdynię – Port”.

Budowane bądź projektowane drogi również otrzymają nowe nazwy, np. Obwodnica Słupska będzie miała węzły: „Słupsk – Zachód”, Słupsk – Południe”, Słupsk – Wschód” i „Redzikowo”. Na S7 Obwodnicy Południowej Gdańska znajdą się m.in. „Gdańsk – Południe” (obecny Straszyn), a na S7 na odcinku Koszwały – Kazimierzowo staną m.in. tablice z nazwami: „Żuławy – Zachód” w Koszwałach i „Żuławy – Wschód” w Rykach.

Zmiany nazewnictwa nie będą związane dużymi nakładami finansowymi, ponieważ zdecydowana większość węzłów bądź nie jest jeszcze oznakowana, bądź znajduje się na drogach nowobudowanych – informuje GDDKiA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~kierowca 2009-10-05

Wrescie te od drog pomysleli, bo kal jade np z Wroclawia do Katowic, to chce jechac do katowiec, jednak nie wiem kiedy sie zaczyna i jaki mam zjadz obrac, skoro sa tylko nazwy ulic..., to jest bzdurne. Tak samo na A2, co mnie obchodzi jakis Zychlin, skoro chce jechac i wiedzec, ze jest zjazd Konin, czy Kolo, a nie psia wulka....

~Colet 2009-07-14

Fajnie, że zamiast nazwy Starogard Gdański na dawnym zjeździe "Swarożyn" będzie "Kociewie". Starogard to niemałe miasto, a przy tym zjezdzie przede wszystkim samochody kierują się na Starogard, ew. na Malbork. Głupota

~sonar 2009-07-13

zgadzam się z kolegą, nazwy żuławy i kociewie będą niejasne, co do reszty nazw uważam ze są słuszne. Jeszce małe zastzreżenie do nazwy Gdańsk-Południe w starszynie, bo w zasadzie jadąc od strony Gdyni w tamtym miejscu zjezdzamy przede wszystkim do Pruszcza Gdańskiego oraz do Gdańska Oruni...hmm obawiam się ze niektórzy bedą po prostu do pruszcza zjezdzać drugim zjadem w rusocinie. Ale z drugiej strony nazwy węzłów nazwami, a na znaki zjazdowe trzeba patrzeć przede wszystkim a zjazd do pruszcza jest bardzo widoczny na tablicy przed wezłem w straszynie

~kaszeba 2009-07-13

Stara prawa: "co się polepszy, to się popieprzy". Bardzo dobrze, że będą węzły np. "Słupsk ..." ale nazwy typu "Kociewie ..." czy "Żuławy ..." będą dla obcych nieczytelne

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.