mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe obwodnice na Pomorzu Zachodnim

Nowe obwodnice na Pomorzu Zachodnim

Powstają nowe obwodnice na krajowej szóstce i trójce. Miękowo i Parłówko ominiemy jeszcze podczas tych wakacji, a Nowogard przed końcem roku. Zakończenie robót na wszystkich 3 inwestycjach jest planowane po sezonie wakacyjnym. - Chcemy aby kierowcy jak najszybciej mogli korzystać z nowych dróg. Jeszcze podczas wakacji planujemy techniczne otwarcie jednych jezdni na obwodnicach Miękowa i Parłówka. Będzie to miało pozytywny wpływ na płynność ruchu na drodze krajowej nr 3 i pozwoli na sprawne wykonywanie prac na obecnym przebiegu „trójki” – informuje GDDKiA.

Nowe obwodnice na Pomorzu Zachodnim
Obwodnica Troszyna, Parłówka i Ostromic

Budowa drogi rozpoczęła się w grudniu 2009 roku. Nowa trasa o długości 6 kilometrów powstaje w miejscu skrzyżowania DK nr 3 z drogą wojewódzką nr 108 biegnącą w kierunku Golczewa i 107 w kierunku Kamienia Pomorskiego. Zamiast obecnych, kolizyjnych skrzyżowań i położonego przy skrzyżowaniu DK nr 3 i DW nr 107 przejazdu kolejowego z rogatkami powstanie nowa trasa. Węzeł drogowy Parłówko rozprowadzi ruch z DK  nr 3 na drogi wojewódzkie. Wiadukt nad linią kolejową sprawi, iż kierowcy nie będą musieli stać przed przejazdem przez tory. Kierowcy podczas wakacji muszą się liczyć z utrudnieniami w rejonie skrzyżowań z drogami wojewódzkimi nr 107 i 108. Zakończenie prac przewidziane jest jeszcze przed końcem tego roku. Techniczne uruchomienie jednej jezdni obwodnicy planowane jest jeszcze podczas sezonu wakacyjnego. Dzięki temu utrudnienia podczas największego natężenia ruchu wakacyjnego w sezonie letnim będą dużo mniejsze i możliwe będzie dokończenie najazdu na wiadukt nad linią kolejową (trzeba tam zasypać obecny przebieg DK nr 3).

Obwodnica Miękowa

Budowa drogi rozpoczęła się w grudniu 2009 roku. Obwodnica będzie miała długość ponad 4 kilometrów, będzie stanowić przedłużeniem istniejącej, dwujezdniowej drogi S3. Dotychczas kierowcy zaraz za końcem „ekspresówki” napotykali kolizyjne skrzyżowanie z ulicą Wolińską, dalej krętą drogą między domami przejeżdżali przez Miękowo. Szczególnie w okresie wakacyjnym powstawały w tym miejscu długie korki. Budowana trasa omija Miękowo od zachodu, mieszkańcy miejscowości odetchną od uciążliwego ruchu tranzytowego. Na skrzyżowaniu z drogą powiatową na Stepnicę powstaje węzeł drogowy Miękowo. Według kontraktu  maksymalny termin zakończenia prac to maj przyszłego roku, ale jeżeli nie nastąpią żadne nieprzewidziane okoliczności, to jeszcze w lipcu odbędzie się techniczne uruchomienie zachodniej jezdni obwodnicy. Pozwoli to wykonywać prace na starym przebiegu DK  nr 3 i zmniejszy utrudnienia w ruchu.  Przed końcem roku kompletna obwodnica (obie jezdnie wraz z węzłem) zostanie oddana do dyspozycji kierowców. Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Obwodnica Nowogardu
 
Budowa drogi rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku. Nowa trasa ma długość ponad 9 kilometrów, będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa, ominie Nowogard od północnego zachodu. Połączenie z pozostałymi drogami zapewnią 3 węzły drogowe – dwa na początku i końcu obwodnicy z DK nr 6 i jeden środkowy z drogą wojewódzką nr 106 prowadzącą do Golczewa. Kierowcy napotkają utrudnienia na przecięciu nowej trasy z krajową „szóstką” w Olchowie i Wojcieszynie. Po otwarciu trasy skończą się korki, które często tworzyły się w okresie wakacyjnym przy przejeździe przez miejscowość. Zakończenie prac przewidziane jest w lutym przyszłego roku, ale jeżeli pogoda dopisze i procedury uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie trasy będą przebiegać sprawnie, to jeszcze przed końcem tego roku GDDKiA zamierza udostępnić nową drogę do ruchu. Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

20 wyjątkowych M3-jek

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~zach 2011-06-13

romek , ale ty nudzisz z ta stara berlinka, komu ona jest potrzebna? na pewno nie mieszkancom Slupska , Koszalina i Kolobrzegu plus okolicznych miejscowosci

~romek 2011-06-12

Prosze o informacje kiedy podstawowa droga dla Pomorza Zachodniego A6 zostanie przebudowana na odcinku Kijewo-Rzesniaca .Brakuje dobrej koncepcji dla tej trasy chociaz dotchczasowy układ drogowy traktuje A6 jako podstawowa dla obwodnicy Szczecina .Budowa S6 na pólnocy przez Koszalin Kołobrzeg do Słupska nie jest tak istotna jak odbudowa trasy rónoleżnikowej czyli starej Berlinki obecnie DW142

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando