mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe obwodnice na mapie drogowej Polski

Nowe obwodnice na mapie drogowej Polski

Rawicz i Leżajsk to kolejne miasta na drogowej mapie obwodnic. Dziewięciokilometrowy objazd wokół Rawicza (wielkopolskie) jest gotowy w całości od 15 września. Dziesięć dni później kierowcy pojechali obwodnicą Leżajska (podkarpackie).

Nowe obwodnice na mapie drogowej Polski
Obwodnica Rawicza jest gotowa w całości. Liczy dziewięć kilometrów. Umożliwia bezkolizyjny przejazd w ciągu drogi krajowej nr 36. Czas przejazdu między Lubinem a Krotoszynem skrócił się o około 20 minut. W samym mieście także poprawiła się komunikacja. Do tej pory przez Rawicz przejeżdżało ponad 18 tysięcy pojazdów dziennie. Nowa trasa omija ciasne centrum Rawicza oraz wsie Masłowo i Załęcze. Poprawiły się także warunki przejazdu na drodze krajowej nr 5 przez Rawicz i jest bezpieczniej.

Obwodnica Leżajska jest budowana etapami. Zaprojektowano ją w ciągu drogi krajowej nr 77. Jej długość wyniesie w sumie 7,6 km. Będzie przebiegać przez Leżajsk, gminę Leżajsk oraz gminę Nowa Sarzyna.
Pierwszy odcinek liczy ponad cztery kilometry.Umożliwia częściowe wyprowadzenie ruchu z centrum miasta, co poprawia warunki ruchu w centrum Leżajska.Obwodnica ma znaczenie także dla kierowców podróżujących drogą krajową nr 77. Usprawnia przejazd z centralnej Polski na wschód, w kierunku przejść granicznych w Korczowej, Medyce i Krościenku. Jest inwestycją o dużym znaczeniu nie tylko dla kierowców i mieszkańców Podkarpacia, ale ma także charakter ponadregionalny.

Obecnie prace trwają przy drugim etapie obwodnicy. Zakres robót obejmuje m.in. budowę 3,6 km obwodnicy, węzła dwupoziomowego z wiaduktem nad drogą krajową nr 77 Lipnik - Przemyśl i dróg dojazdowych. Prawie jedna trzecia inwestycji jest gotowa. Wykonawca prowadzi prace we wszystkich asortymentach robót: obiekty mostowe, roboty drogowe, melioracyjne, przebudowa sieci.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.