mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe obwodnice na mapie drogowej Polski

Nowe obwodnice na mapie drogowej Polski

Rawicz i Leżajsk to kolejne miasta na drogowej mapie obwodnic. Dziewięciokilometrowy objazd wokół Rawicza (wielkopolskie) jest gotowy w całości od 15 września. Dziesięć dni później kierowcy pojechali obwodnicą Leżajska (podkarpackie).

Nowe obwodnice na mapie drogowej Polski
Obwodnica Rawicza jest gotowa w całości. Liczy dziewięć kilometrów. Umożliwia bezkolizyjny przejazd w ciągu drogi krajowej nr 36. Czas przejazdu między Lubinem a Krotoszynem skrócił się o około 20 minut. W samym mieście także poprawiła się komunikacja. Do tej pory przez Rawicz przejeżdżało ponad 18 tysięcy pojazdów dziennie. Nowa trasa omija ciasne centrum Rawicza oraz wsie Masłowo i Załęcze. Poprawiły się także warunki przejazdu na drodze krajowej nr 5 przez Rawicz i jest bezpieczniej.

Obwodnica Leżajska jest budowana etapami. Zaprojektowano ją w ciągu drogi krajowej nr 77. Jej długość wyniesie w sumie 7,6 km. Będzie przebiegać przez Leżajsk, gminę Leżajsk oraz gminę Nowa Sarzyna.
Pierwszy odcinek liczy ponad cztery kilometry.Umożliwia częściowe wyprowadzenie ruchu z centrum miasta, co poprawia warunki ruchu w centrum Leżajska.Obwodnica ma znaczenie także dla kierowców podróżujących drogą krajową nr 77. Usprawnia przejazd z centralnej Polski na wschód, w kierunku przejść granicznych w Korczowej, Medyce i Krościenku. Jest inwestycją o dużym znaczeniu nie tylko dla kierowców i mieszkańców Podkarpacia, ale ma także charakter ponadregionalny.

Obecnie prace trwają przy drugim etapie obwodnicy. Zakres robót obejmuje m.in. budowę 3,6 km obwodnicy, węzła dwupoziomowego z wiaduktem nad drogą krajową nr 77 Lipnik - Przemyśl i dróg dojazdowych. Prawie jedna trzecia inwestycji jest gotowa. Wykonawca prowadzi prace we wszystkich asortymentach robót: obiekty mostowe, roboty drogowe, melioracyjne, przebudowa sieci.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.