mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe obwodnice w Polsce Wschodniej

Nowe obwodnice w Polsce Wschodniej

Kończą się budować kolejne obwodnice w Polsce Wschodniej. Jędrzejów, Jarosław, Kurozwęki, Frampol i Olecko wkrótce odetchną od tranzytu.

Nowe obwodnice w Polsce Wschodniej
27 listopada 2012 r., zakończyła się budowa obwodnicy Jędrzejowa. Blisko 8-kilometrowa trasa w ciągu drogi krajowej nr 78 pozwoli ominąć miasto od północy.  Ma aż 7 wiaduktów, 2 przejazdy pod obwodnicą i jedną kładkę dla pieszych. Kosztowała 212 mln zł, w tym dofinansowanie z Programu Rozwój Polski Wschodniej wyniosło ponad 110 mln.

Za kilka dni maszyny zjadą też z placu budowy obwodnicy Jarosławia. Droga zostanie otwarta w grudniu. Za 368 mln zł powstało ponad 11 km drogi, a na niej aż 6 wiaduktów i 2 mosty.

Także Kurozwęki, niewielka miejscowość w Świętokrzyskiem, wkrótce pozbędą się tranzytu. Dzisiaj droga krajowa nr 765 przecina rynek i biegnie pod oknami szkoły podstawowej. To wkrótce się zmieni. Na budowie obwodnicy i przy poszerzeniu drogi 765 poza miejscowością trwają ostatnie prace. Powinny zakończyć się do końca listopada.

Gotowa jest już obwodnica Frampola na Lubelszczyźnie. Ma 4,4 km i kosztowała prawie 49 mln zł. – Trwają odbiory techniczne, droga zostanie być może otwarta jeszcze w tym roku – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiej GDDKiA.

W najbliższych dniach ma zakończyć się też budowa obwodnicy Olecka. Droga będzie miała 7,6 km. Pozwoli wyprowadzić ruch poza centrum miasta. Usprawni też dojazd do przejścia granicznego z Obwodem Kaliningradzkim w Gołdapi.

Program Rozwój Polski Wschodniej to 27 projektów drogowych. Większość z nich to obwodnice. Działają już obwodnice Ełku, Kolbuszowej, Mrągowa, Przemyśla, a także Trasa Generalska w Białymstoku. Trwają budowy kolejnych obwodnic: Hrubieszowa, Końskich, Mielca, Stawisk i Szczuczyna. Wkrótce rozpocznie się budowa obwodnicy Bargłowa Kościelnego.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~ajax 2012-12-15

Budowa obwodnicy Frampola swiadczy o skrajnej głupocie i sposobie dzielenia funduszy na drogi.Najmniejszemu miastu wojewodztwa lubelskiego (1400mieszkancow) w przebiegu drog co najwyzej drugorzednego znaczenia tranzytowego zafundowano inwestycje .Co wiecej, drogami tymi jezdza sladowe ilosci ciezarowek--jedna prowadzi do przejscia granicznego na Ukraine ,gdzie nie odprawia sie nawet busow.Droga Lublin _Przemysl to rowniez droga drugorzedna --w tym kierunku Tiry jada 19 na rzeszów lub Nisko i dalej na Korczowa, 19 na rzeszow -barwinek i cala europe srodkowa i poludniowa lun na Piaski -Hrebenne i dalej do Lwowa.Wywalono pieniadze doslownie w szczere pola,podczas gdy od lat trwa gehenna Sokolowa Malopolskiego, gdzie caly tranzyt ciezarowy i wszelki wali wzdluz calej osi polnoc-poludnie jezdzac po murach kamienic--kto jechal ,to sam wie oczym pisze!!No jesli by juz koniecznie mialy byc wydane w lubelskiem --to prosze pomyslec o Janowie Lubelskim, gdzie tiry jada przez cale miasto i nie moga bezpiecznie wykonac skreteu 90 stopni na skrzyzowaniu z droga na Frampol.To sa takie oczywistosci,ale widac nikt nie uzywa nawet chlopskiego rozumu rozdajac pieniadze nadrogi.Widocznie jest ich tak duzo.We Frampolu zamieniono skrzyzowanie klasyczne na rondo w innym miejscu -tyle naprawde uzyskano za te grube miliony.

~astrolog 2012-12-05

Droga nr 765 nie jest droga krajowa, lecz wojewodzka.

~kloudi 2012-12-05

oprócz tych 430 mb w Kolbuszowej jest jeszcze rondo wiecznie zakorkowane. Więcej takich obwodnic.

~LA 2012-12-04

Obwodnica Kolbuszowej liczy 430 mb.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.