mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe odcinki Trasy AK i Wisłostrady przejezdne już w weekend

Nowe odcinki Trasy AK i Wisłostrady przejezdne już w weekend

W najbliższy weekend warszawiacy będą mogli już pojechać przebudowanym Wybrzeżem Gdyńskim pod węzłem Wisłostrada oraz nową jezdnią Trasy AK. Nie jest to jednak koniec utrudnień w tym rejonie Warszawy.

Nowe odcinki Trasy AK i Wisłostrady przejezdne już w weekend
Choć otwarcie nowych fragmentów Trasy AK i Wybrzeża Gdyńskiego uzależnione jest jeszcze od wydania pozwolenia na użytkowanie tych ulic przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego i zatwierdzenia przez stołecznych urzędników tymczasowej organizacji ruchu, to w GDDKiA nie mają wątpliwości, że już w ten weekend nowe ulice będą przejezdne.

Zgodnie z planem w najbliższą sobotę od godziny 22.00 oddana do ruchu zostanie przebudowana, wschodnia jezdnia Wisłostrady (ul. Wybrzeże Gdyńskie) – prowadzącą z centrum Warszawy w kierunku na Gdańsk. Oddana ulica powinna znacząco poprawić wyjazd z Warszawy osobom wybierającym się na przykład nad morze, a także ułatwić poworty z wakacyjnych wyjazdów. Droga  zostanie przekazana już w docelowym kształcie - kierowcy zarówno na jezdni w kierunku północnym, jak i południowym będą mieć do dyspozycji po dwa pasy ruchu.Z kolei w niedzielę (9 sierpnia), również w godzinach nocnych, drogowcy puszczą ruch przebudowaną południową jezdnią trasy AK (w ciągu drogi ekspresowej S8) o długości ok. 3,4 km na odcinku od ul. Powązkowskiej do węzła Wisłostrada. Przejezdne będą również łącznice umożliwiające zjazd z trasy AK na węźle Wisłostrada w kierunku centrum oraz Gdańska (jadąc od Poznania). Jednym pasem nowej jezdni w kierunku Białegostoku kierowcy będą poruszać się od niedzielnego wieczoru również na odcinku od węzła Powązkowska do węzła Wisłostrada.Przebudowa Trasy AK na odcinku w. Powązkowska – w. Modlińska wraz z Mostem Grota znajduje się już w ostatniej fazie realizacji tej inwestycji. Spośród 63 obiektów inżynierskich (kładki dla pieszych, łącznice itp.), których przebudowę, budowę lub remont obejmował kontrakt, do  udostępnienia kierowcom pozostało już tylko 16. Przejezdne jest już ponad 70 proc. głównego ciągu przebudowywanej trasy, a zaawansowanie prac wynosi już ok. 92 proc. Do ukończenia pozostał jeszcze południowy fragment drogi S8 od węzła Wisłostrada do węzła Modlińska. Zgodnie z umową, w październiku cała inwestycja powinna zostać zakończona.

Utrudnień ciąg dalszy
Choć nowe fragmenty oddanych ulic znacznie usprawnią ruch w tej części Warszawy, to jednak do pełni szczęścia kierowców jeszcze trochę będzie brakować. Po oddaniu południowej jezdni na Trasie AK niezbędne będzie wykonanie prac w pasie rozdziału, co będzie się wiązało z czasowym zwężenie jezdni północnej o wewnętrzny pas ruchu i jezdni południowej o skrajne pasy ruchu. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w obu kierunkach - dwa w stronę Poznania na jezdni północnej, natomiast rozdzielone zostaną dwa pasy w stronę Białegostoku – jeden pas będzie dostępny na jezdni południowej z możliwością zjazdu na Wisłostradę lub kontynuacją jazdy przez most Grota oraz jeden tranzytowy na jezdni północnej – bez możliwości zjazdu na Wisłostradę.Realizacja kolejnego etapu prac wiąże się m.in. z koniecznością weekendowego zamknięcia (w obu kierunkach) ul. Słowackiego na odcinku od ul. Stefana Żeromskiego do ul. Włościańskiej. Utrudnienie to potrwa do niedzieli 9 sierpnia, do godziny 22.00.

Podobne wiadomości:

Volvo S90 zastąpi S80 już w 2016

auto motor i sport 2015-07-02

Już w przyszłym roku na rynek wejść ma Volvo S90. Wizualizacja auta nasuwa na myśl pytanie, czy aby nie warto wstrzymać się z zakupem niemieckich rywali. 

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.