mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe odcinki w systemie viaTOLL

Nowe odcinki w systemie viaTOLL

Od 12 stycznia 2013 r. system e-myta viaTOLL obowiązuje na kolejnych odcinkach autostrady A1 oraz dróg ekspresowych S1 i S8. W sumie rozszerzenie obejmuje ponad 139 km dróg.

Nowe odcinki w systemie viaTOLL
Od 12 stycznia kierowcy zapłacą za przejazd na kolejnych odcinkach autostrad i drog ekspresowych. Systemem viaTOLL objęte zostały:

Autostrada A1 na odcinkach:

   • węzeł Pyrzowice – węzeł Sośnica (43,7 km);

   • węzeł Kotlińska – węzeł Stryków I (39,3 km);

Droga ekspresowa S1 na odcinku:

   • węzeł Pyrzowice – węzeł Lotnisko (1,9 km)

Droga ekspresowa S8 na odcinkach:

   • węzeł Pawłowice – węzeł Dąbrowa (22,1 km)

   • węzeł Cieśle – węzeł Syców-Wschód (25,1 km)

   • węzeł Modlińska – węzeł Piłsudskiego (7,1 km)

 

Wraz z włączeniem nowych odcinków dróg do systemu viaTOLL zostaną uruchomione również nowe Punkty Dystrybucji w Tarnowskich Górach, Pyrzowicach i Piątku.

Użytkownicy, których masa całkowita pojazdu lub zespołu pojazdów przekracza 3,5 tony, zobowiązani są ponosić opłaty na drogach objętych systemem viaTOLL.

Komentuj:

~Płaczący 2013-01-16

I Tak oto kierowcy wiekszych pojazdów zaopatrujacych nasz kraj we wszystko sa obciążani podwójnie za przejazd autostradami.Raz na odcinkach płatnych ,drugi raz na mycie.Rozumiem trzeba z czegoś drogi utrzymywać,ale przewożnicy opłat mają że głowa puchnie.Wasz system dojenia kierowców skończy się wielkim ruchem ciężarówek po drogach wojewodzkich i lokalnych .Teraz sa one w stanie dalekim od dobrego a bedaa w jeszcze gorszym dzięki waszej pazernosci.No i pytanie co jeszcze Panowie wymyślicie k...

~Tom 2013-01-14

Na A1 nie ma takiego węzła: Kotlińska. Szanowna redakcjo, rzetelniej proszę...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.