mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe odcinki w systemie viaTOLL

Nowe odcinki w systemie viaTOLL

Od 12 stycznia 2013 r. system e-myta viaTOLL obowiązuje na kolejnych odcinkach autostrady A1 oraz dróg ekspresowych S1 i S8. W sumie rozszerzenie obejmuje ponad 139 km dróg.

Nowe odcinki w systemie viaTOLL
Od 12 stycznia kierowcy zapłacą za przejazd na kolejnych odcinkach autostrad i drog ekspresowych. Systemem viaTOLL objęte zostały:

Autostrada A1 na odcinkach:

   • węzeł Pyrzowice – węzeł Sośnica (43,7 km);

   • węzeł Kotlińska – węzeł Stryków I (39,3 km);

Droga ekspresowa S1 na odcinku:

   • węzeł Pyrzowice – węzeł Lotnisko (1,9 km)

Droga ekspresowa S8 na odcinkach:

   • węzeł Pawłowice – węzeł Dąbrowa (22,1 km)

   • węzeł Cieśle – węzeł Syców-Wschód (25,1 km)

   • węzeł Modlińska – węzeł Piłsudskiego (7,1 km)

 

Wraz z włączeniem nowych odcinków dróg do systemu viaTOLL zostaną uruchomione również nowe Punkty Dystrybucji w Tarnowskich Górach, Pyrzowicach i Piątku.

Użytkownicy, których masa całkowita pojazdu lub zespołu pojazdów przekracza 3,5 tony, zobowiązani są ponosić opłaty na drogach objętych systemem viaTOLL.

Komentuj:

~Płaczący 2013-01-16

I Tak oto kierowcy wiekszych pojazdów zaopatrujacych nasz kraj we wszystko sa obciążani podwójnie za przejazd autostradami.Raz na odcinkach płatnych ,drugi raz na mycie.Rozumiem trzeba z czegoś drogi utrzymywać,ale przewożnicy opłat mają że głowa puchnie.Wasz system dojenia kierowców skończy się wielkim ruchem ciężarówek po drogach wojewodzkich i lokalnych .Teraz sa one w stanie dalekim od dobrego a bedaa w jeszcze gorszym dzięki waszej pazernosci.No i pytanie co jeszcze Panowie wymyślicie k...

~Tom 2013-01-14

Na A1 nie ma takiego węzła: Kotlińska. Szanowna redakcjo, rzetelniej proszę...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.