mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe ograniczenia dla ciężarowych w Poznaniu

Nowe ograniczenia dla ciężarowych w Poznaniu

W październiku br. wprowadzone zostały kolejne ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych na terenie Poznania. Zakazy wjazdu dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 ton ustawione zostały na ulicach Malwowej i Złotowskiej.

Nowe ograniczenia dla ciężarowych w Poznaniu
Wcześniej, w lipcu zakazy wjazdu dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 ton ustawione zostały na ciągu ulic Szpitalnej i Grochowskiej (od ulicy Dąbrowskiego do skrzyżowania ulic: Grochowska, Arciszewskiego, Reymonta).

Ulice Malwowa i Złotowska to kolejne ulice w Poznaniu, na których obowiązuje ograniczenie tonażowe. Warto przypomnieć, że już w latach osiemdziesiątych w ścisłym centrum miasta wprowadzono zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych. Początkowo zakaz dotyczył pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 ton w obszarze ograniczonym ulicami aleja Niepodległości, Królowej Jadwigi, Solna, Małe Garbary, Estkowskiego, rzeką Wartą. Następnie jesienią 1997 roku wprowadzono kolejne ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton. Zarząd Dróg Miejskich oznakował wówczas odpowiednio teren śródmiejski. Pod znakiem B-5 - zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej 16 ton widnieje tabliczka z napisem „Wjazd tylko na warunkach określonych przez Zarząd Dróg Miejskich”. Oznakowanie dotyczy śródmieścia, czyli obszaru wewnątrz tzw. II ramy komunikacyjnej, ograniczonej ulicami: Lechicką, Hlonda, Podwale, Jana Pawła II, Zamenhofa, Hetmańską, Reymonta, Przybyszewskiego, Żeromskiego, Niestachowską, Witosa, Al. Solidarności, Piątkowską. Kierowców pojazdów ciężarowych obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów w godzinach od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 18.00 - informuje ZDM w Poznaniu.

Ograniczenia istnieją także na ciągach ulic: Łużyckiej – Stoińskiego – Wiechowicza – Kurpińskiego i Dymka - Browarnej oraz Kurlandzkiej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.