mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe ograniczenia dla ciężarowych w Poznaniu

Nowe ograniczenia dla ciężarowych w Poznaniu

W październiku br. wprowadzone zostały kolejne ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych na terenie Poznania. Zakazy wjazdu dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 ton ustawione zostały na ulicach Malwowej i Złotowskiej.

Nowe ograniczenia dla ciężarowych w Poznaniu
Wcześniej, w lipcu zakazy wjazdu dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 ton ustawione zostały na ciągu ulic Szpitalnej i Grochowskiej (od ulicy Dąbrowskiego do skrzyżowania ulic: Grochowska, Arciszewskiego, Reymonta).

Ulice Malwowa i Złotowska to kolejne ulice w Poznaniu, na których obowiązuje ograniczenie tonażowe. Warto przypomnieć, że już w latach osiemdziesiątych w ścisłym centrum miasta wprowadzono zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych. Początkowo zakaz dotyczył pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 ton w obszarze ograniczonym ulicami aleja Niepodległości, Królowej Jadwigi, Solna, Małe Garbary, Estkowskiego, rzeką Wartą. Następnie jesienią 1997 roku wprowadzono kolejne ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton. Zarząd Dróg Miejskich oznakował wówczas odpowiednio teren śródmiejski. Pod znakiem B-5 - zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej 16 ton widnieje tabliczka z napisem „Wjazd tylko na warunkach określonych przez Zarząd Dróg Miejskich”. Oznakowanie dotyczy śródmieścia, czyli obszaru wewnątrz tzw. II ramy komunikacyjnej, ograniczonej ulicami: Lechicką, Hlonda, Podwale, Jana Pawła II, Zamenhofa, Hetmańską, Reymonta, Przybyszewskiego, Żeromskiego, Niestachowską, Witosa, Al. Solidarności, Piątkowską. Kierowców pojazdów ciężarowych obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów w godzinach od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 18.00 - informuje ZDM w Poznaniu.

Ograniczenia istnieją także na ciągach ulic: Łużyckiej – Stoińskiego – Wiechowicza – Kurpińskiego i Dymka - Browarnej oraz Kurlandzkiej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.