mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe parkingi przy autostradzie A4

Nowe parkingi przy autostradzie A4

Zwiększy się liczba miejsc parkingowych w Miejscach Obsługi Podróżnych ulokowanych przy autostradzie A4 w województwie śląskim i opolskim.

Nowe parkingi przy autostradzie A4
Przetarg na rozbudowę czterech Miejsc Obsługi Podróżnych na autostradzie A4 w województwie śląskim i opolskim ogłosił opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wyłoniony wykonawca (planowane podpisanie umowy pod koniec maja) ma wykonać tę rozbudowę do końca października 2013 roku - informuje Michał Wandrasz, główny specjalista ds. komunikacji społecznej opolskiego oddziału GDDKiA.

Oddział GDDKiA w Opolu docelowo planuje przebudować sześć Miejsc Obsługi Podróżnych kategorii I (parkingi, jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie) na odcinku Wrocław - Gliwice. Z uwagi na ograniczone możliwości finansowe w pierwszej kolejności planuje się rozbudowę czterech MOP-ów:
MOP Wierzbnik - rozbudowa o 9 miejsc postojowych (obecnie 20)
MOP Prószków - rozbudowa o 21 miejsc postojowych (obecnie 15)
MOP Przysiecz - rozbudowa o 23 miejsca postojowe (obecnie 15)
MOP Proboszczowice - rozbudowa o 26 miejsc postojowych (obecnie 15).

Podsumowując: liczba miejsc parkingowych wzrośnie z 65 do 144.

W dalszej kolejności, gdy będą na to środki, na autostradzie A4 planowana jest przebudowa dwóch kolejnych MOP-ów - Jankowice Wielkie i Krajków Północ (dolnośląskie).

Przebudowa wszystkich MOP-ów ma na celu przede wszystkim zwiększenie ilości stanowisk postojowych dla samochodów ciężarowych co ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Miejsca Obsługi Podróżnych powstają przy autostradach i drogach ekspresowych. Ich wyposażenie uzależnione jest od klasy. MOP klasy pierwszej zakłada między innymi budowę parkingu, urządzeń sanitarnych, wypoczynkowych. MOP klasy drugiej posiada dodatkowo stację benzynową i lokale gastronomiczne, a klasy trzeciej również motel.
Tematy w artykule: MOP

Podobne wiadomości:

MOP - co to jest?

MOP - co to jest?

Polskie drogi 2016-12-20

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?