mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe parkingi przy autostradzie A4

Nowe parkingi przy autostradzie A4

Zwiększy się liczba miejsc parkingowych w Miejscach Obsługi Podróżnych ulokowanych przy autostradzie A4 w województwie śląskim i opolskim.

Nowe parkingi przy autostradzie A4
Przetarg na rozbudowę czterech Miejsc Obsługi Podróżnych na autostradzie A4 w województwie śląskim i opolskim ogłosił opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wyłoniony wykonawca (planowane podpisanie umowy pod koniec maja) ma wykonać tę rozbudowę do końca października 2013 roku - informuje Michał Wandrasz, główny specjalista ds. komunikacji społecznej opolskiego oddziału GDDKiA.

Oddział GDDKiA w Opolu docelowo planuje przebudować sześć Miejsc Obsługi Podróżnych kategorii I (parkingi, jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie) na odcinku Wrocław - Gliwice. Z uwagi na ograniczone możliwości finansowe w pierwszej kolejności planuje się rozbudowę czterech MOP-ów:
MOP Wierzbnik - rozbudowa o 9 miejsc postojowych (obecnie 20)
MOP Prószków - rozbudowa o 21 miejsc postojowych (obecnie 15)
MOP Przysiecz - rozbudowa o 23 miejsca postojowe (obecnie 15)
MOP Proboszczowice - rozbudowa o 26 miejsc postojowych (obecnie 15).

Podsumowując: liczba miejsc parkingowych wzrośnie z 65 do 144.

W dalszej kolejności, gdy będą na to środki, na autostradzie A4 planowana jest przebudowa dwóch kolejnych MOP-ów - Jankowice Wielkie i Krajków Północ (dolnośląskie).

Przebudowa wszystkich MOP-ów ma na celu przede wszystkim zwiększenie ilości stanowisk postojowych dla samochodów ciężarowych co ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Miejsca Obsługi Podróżnych powstają przy autostradach i drogach ekspresowych. Ich wyposażenie uzależnione jest od klasy. MOP klasy pierwszej zakłada między innymi budowę parkingu, urządzeń sanitarnych, wypoczynkowych. MOP klasy drugiej posiada dodatkowo stację benzynową i lokale gastronomiczne, a klasy trzeciej również motel.
Tematy w artykule: MOP

Podobne wiadomości:

MOP - co to jest?

MOP - co to jest?

Polskie drogi 2016-12-20

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.