mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe połączenie z A1

Nowe połączenie z A1

Powstała wstępna koncepcja nowej drogi wojewódzkiej, łączącej drogę krajową nr 15 z drogą krajową nr 80 i przecinającej krajową „jedynkę” w okolicach Ostaszewa (woj.: kujawsko-pomorskie). Integralną częścią przedsięwzięcia będzie bezkolizyjne połączenie kompleksu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pod Łysomicami z publiczną siecią drogową. Pierwsza część przedsięwzięcia zostanie ukończona w 2010 r.

Nowa droga wojewódzka ma mieć długość 25 kilometrów. Zostanie zbudowana jako jednojezdniowa, ale w drugim etapie inwestycji, po analizach ruchu, może jej zostać dobudowana druga jezdnia. Pierwszym etapem budowy będzie ok. 12 km jezdni łączącej położoną w gminie Łysomice strefę przemysłową z planowanym węzłem przyszłej autostrady A-1 w Turznie. Skrzyżowanie z istniejąca drogą krajową nr 1 będzie bezkolizyjne – ,,jedynka" zostanie poprowadzona po wiadukcie ponad nową trasą. Według założeń Zarządu Dróg Wojewódzkich, termin rozpoczęcia inwestycji zostanie skorelowany z budową kujawsko-pomorskiego odcinka A-1, Nowe Marzy-Czerniewice.

Elementem modernizacji układu komunikacyjnego w tym rejonie będzie wiadukt nad torami kolejowymi w Ostaszewie. Rozwiązanie to zlikwiduje olbrzymie korki w Łysomicach, tworzące się obecnie w miejscu, gdzie „jedynka” krzyżuje się z drogą nr 552, która tuż za tym skrzyżowaniem przechodzi przez tory kolejowe.

Ważną rolę pełnić będzie tak zwana zintegrowana platforma przesiadkowa, zaplanowana w myślą o pracownikach fabryk położonych w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz mieszkańcach okolicznych miejscowości. Platforma połączy przystanek kolejowy z przystankiem autobusów komunikacji publicznej oraz przystankiem wewnętrznej komunikacji PSSE.

Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich wstępną koncepcję układu komunikacyjnego północno-wschodniej części przyszłego Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego przygotował polski oddział spółki Ove Arup & Partners International Limited.

Przeczytaj także:

Autostrada A1 - kolejna, największa budowa Europy (2007-07-05)

A-1 - będą węzły autostradowe w Warlubiu i Chełmży (2007-06-14)

Koniec z korkami w Strykowie (2007-04-04)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Car fusion

auto motor i sport 0000-00-00

Podobnie jak kuchnia i muzyka, samochody też są dzisiaj coraz bardziej fusion, czyli łączą cechy szczególne aut różnych klas. Czy dobre składniki zawsze gwarantują pyszne danie? W teście - Suzuki SX4.

V8 rządzi - wielki test

auto motor i sport 0000-00-00

Jest ich aż osiem, każdy nowy. Są zwyczajne, są szybsze i piekielnie szybkie. Jest diesel i hybryda. I jest też zdrowa dawka szaleństwa. Osiem razy V8, czyli koncert na 64 cylindry.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.