mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe projekty drogowe w lubuskim

Nowe projekty drogowe w lubuskim

W województwie lubuskim poprawi się stan kolejnych dróg wojewódzkich. Projekty dotyczące: rozbudowy drogi nr 278 w ciągu ul. Obrońców Warszawy w miejscowości Wschowa, przebudowy drogi nr 130 w Baczynie, rozbudowy drogi nr 279 w Ochli, przebudowy drogi nr 287 na odcinku Kosierz - Bobrowice oraz przebudowy drogi nr 296 w zakresie rozbudowy skrzyżowania na rondo w Żaganiu, otrzymały dofinansowanie w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Nowe projekty drogowe w lubuskim
Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 278 w ciągu ul. Obrońców Warszawy w miejscowości Wschowa będzie kosztowała ponad 5 mln zł, z czego kwota dofinansowania wyniesie około 4,3 mln zł (85%). Prace potrwają do końca sierpnia 2011 roku obejmą rozbudowę 1,3 kilometrowego odcinka.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 130 w Baczynie będzie kosztowała około 3,5 mln zł, z czego kwota dofinansowania wyniesie niespełna 3 mln zł (85%). Prace mają trwać do połowy czerwca 2011 roku.

Z kolei rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 279 w Ochli będzie kosztowała ponad 4,5 mln zł, z czego kwota dofinansowania wyniesie niewiele ponad 4 zł (85%). Prace potrwają do końca września przyszłego roku i obejmą przebudowę drogi na odcinku o długości około 1 km.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 287 na odcinku Kosierz – Bobrowice będzie natomiast kosztowała niespełna 4 mln zł, z czego kwota dofinansowania wyniesie około 3,4 zł. Prace mają trwać do połowy czerwca przyszłego roku i obejmą przebudowę 3,4 km odcinka drogi, polegającą na wykonaniu nowej nawierzchni jezdni, na jej poszerzeniu.

Natomiast rozbudowa skrzyżowania na rondo w Żaganiu wyniesie niespełna 2,5 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 2 mln zł. Prace mają potrwać do połowy lipca przyszłego roku.Inwestycja obejmuje swoim zakresem rejon skrzyżowania ulic Jana Pawła II, II Armii Wojska Polskiego oraz X-lecia PL i Adama Mickiewicza.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport