mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe przebudowy dróg w zachodniopomorskim

Nowe przebudowy dróg w zachodniopomorskim

W tym tygodniu nastąpi otwarcie ofert w trzech kolejnych przetargach organizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie na tzw. zadania jednoroczne czyli przebudowy dróg, które są finansowane z budżetu województwa i dotacji lokalnych samorządów. Chodzi o przebudowę drogi wojewódzkiej nr 175 na odcinku Poźrzadło-Kalisz Pomorski, budowę ronda w miejscowości Świerzno w powiecie kamieńskim i przebudowę drogi wojewódzkiej nr 122 w Parnicy w powiecie gryfińskim.

Nowe przebudowy dróg w zachodniopomorskim
W tym roku w ramach zadań jednorocznych, przebudowanych zostanie łącznie blisko 35 km dróg wojewódzkich. W budżecie województwa zarezerwowano na ten cel 24,5 mln zł. Będą to między innymi - 3,5 km odcinek drogi nr 126 Smolnica- Dębno w powiecie myśliborskim, blisko 3-kilometrowy odcinek DW nr 152 Świdwin – Połczyn Zdrój, 2-kilometrowy odcinek DW nr 172 Barwice-Radacz w powiecie szczecineckim.

W ramach zaplanowanych na ten rok, 25 zadań, powstanie również 5 nowych rond - w Białogardzie na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 163 i 166, w Świerznie w powiecie kamieńskim (DW nr 103), na skrzyżowaniu ul. Segala i Wojska Polskiego w Łobzie (DW nr 151), na skrzyżowaniu ul Broniewskiego z drogami gminnymi w Stargardzie Szczecińskim (DW nr 106) i w Maszewie w powiecie goleniowskim na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 106 i 113.

Dotacje samorządów na zadania jednoroczne wyniosą w tym roku blisko 3 mln złotych. Najwięcej bo 1,5 miliona przekaże Stargard Szczeciński. W zadaniach partycypować finansowo będą również Świdwin, Białogard, Łobez i Czaplinek.

Od 2008 r., od kiedy ZZDW prowadzi program zadań jednorocznych przebudowano 345 km dróg, a wartość tych inwestycji wyniosła 160 mln zł.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine Bau

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine...

Polskie drogi 2015-03-17

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

Polskie drogi 2015-04-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.