mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe przejście graniczne na Podkarpaciu

Nowe przejście graniczne na Podkarpaciu

Pod koniec minionego roku otwarto nowe, polsko-ukraińskie drogowe przejście graniczne Budomierz-Hruszew. Wcześniej, na Podkarpaciu funkcjonowały trzy drogowe przejścia graniczne: w Korczowej, w Medyce, w Krościenku.

Nowe przejście graniczne na Podkarpaciu
Drogowe przejście graniczne Budomierz-Hruszew ulokowane zostało w ciągu drogi wojewódzkiej nr 866 Dachnów-Lubaczów-granica państwa. Budowa przejścia rozpoczęła się w 2010 r. i trwała trzy lata. Inwestycja wyniosła prawie 146 mln zł. Środki pochodziły z budżetu państwa, w tym m.in. z Programu rozwoju infrastruktury granicznej na polsko-ukraińskiej granicy państwowej w latach 2010-2013 oraz dofinansowania unijnego uzyskanego w ramach Funduszu Granic Zewnętrznych oraz Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina.

Nowe przejście graniczne Budomierz-Hruszew przeznaczone jest dla całodobowego, międzynarodowego ruchu osobowego i samochodowego  o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, z wyłączeniem ładunków podlegających kontroli weterynaryjnej, fitosanitarnej oraz ładunków niebezpiecznych. W przejściu granicznym usytuowanych jest 9 pasów ruchu na kierunku wjazdowym do Polski  (5 ruch osobowy+2 ruch ciężarowy do 3,5 t +2 ruch autobusowy) i 8 pasów ruchu na kierunku wyjazdowym z Polski (5 ruch osobowy+2 ruch ciężarowy do 3,5 t+1 ruch autokarowy). Szacuje się, że nowe przejście graniczne będzie w stanie obsługiwać w ciągu doby około 3 tys. samochodów osobowych i 80 autobusów.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.