mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nowe przejście graniczne w lubuskim

Nowe przejście graniczne w lubuskim

Kolejny ważny krok na drodze do budowy nowego przejścia granicznego Siedlec-Zelz (powiat Żary woj. lubuskie). Budowę nowego mostu na Nysie Łużyckiej sfinansuje strona niemiecka.

Jeszcze do niedawna sprawa przejścia nie była do końca rozstrzygnięta, pomimo wcześniejszych ustaleń. Groziło to utratą znacznych środków unijnych przeznaczonych na ten cel. Powołując się na uzgodnienia z posiedzenia niemiecko-polskiej komisji ekspertów w sprawie przejść granicznych, które odbyło się w dniach 10 i 11 maja 2006r. w Gronowie, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec wystosowała notę werbalną proponując wpisanie do międzyrządowej umowy o przejściach granicznych i rodzajach ruchu granicznego nowego drogowego przejścia granicznego Siedlec-Zelc.

W tym celu Rada Ministrów podjęła stosowną uchwałę - „Na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyraża się zgodę na związanie Rzeczpospolitej Polskiej Porozumieniem między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o włączeniu przejścia granicznego Siedlec-Zelz do załącznika r 2 do Umowy między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o przejściach granicznych i rodzajach ruchu granicznego (…) poprzez wymianę not.” Jest to podstawą do podjęcia dalszych kroków do realizacji tego zamierzenia, które z pewnością ułatwi i usprawni ruch przygraniczny na terenie powiatu żarskiego.


Przeczytaj także:

A2 do Świecka w 2010? (2007-01-19)

Trzy etapy żarskiej obwodnicy (2005-12-12)

 

Tematy w artykule: lubuskie drogi przygraniczne

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Polskie drogi 2015-06-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Powoli zbliża się okres wyjazdów na narty. Warto pamiętać, że w wielu krajach konieczne są winiety, uprawniające do jazdy po autostradach: w Czechach, Austrii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji. Podpowiadamy, gdzie kupować najtaniej winiety.